Teknoloji

En Çok Alan Sunan Bulut Uygulamaları

En çok alan sunan bulut uygulamaları için sizlere bir liste oluşturduk. Bulut uygulamaları, belgelerimizi saklayabileceğimiz en güvenilir depo alanlarından biridir. Harici disk ya da telefonun depolama alanında, dosyalarınızı saklamak artık çok da güvenli değil. Telefonunuzun çalınması ya da bozulması durumunda, cihaz içerisinde bulunan dosyalarınızın da kaybolması anlamına gelmektedir. Dosyaları saklamanın en güvenli yollarından biri olan bulut uygulamalar sayesinde, herhangi bir fiziksel durum karşısında dosyalarınız asla zarar görmez. Bulut uygulamalar için yapmanız gereken ilk şey bir hesap oluşturmaktır. Sonrasında, hesap bilgileriniz sayesinde istediğiniz cihazdan dosyalarınıza ulaşabilirsiniz.

En Çok Alan Sunan 4 Bulut Uygulaması

Bulut uygulamalarını, ücretsiz olarak da kullanabilirsiniz. Tabi ücretsiz olarak, sınırlı alan sunulmaktadır. Depo alanınızın çok daha büyük olmasını isterseniz, uygulamaların ücretli alan fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak, en çok alan sunan bulut uygulamaları şöyledir:

Mega: Sunduğu alan 50 GB

En çok alan sunan bulut uygulamaları

Mega uygulaması, diğer uygulamalara göre sizlere devasa bir ücretsiz alan sunmaktadır. Bu uygulamada, ücretsiz olarak 50 GB alana sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda, uygulama güvenlik açısından da diğerlerine göre oldukça iyi durumda. Sizlere hesap bilgilerinizi gizli bir bağlantı ile yolluyor. Gelişmiş güvenlik sistemi sayesinde, dosyalarınıza uygulamanın yönetimi dahi ulaşamıyor.


Google Drive: Sunduğu alan 15 GB

google drive bulut uygulaması

Google Drive, ücretsiz olarak en çok alan sunan uygulamalardan biridir. Google Drive en yaygın kullanılan bulut uygulamasıdır ve kullanımı da oldukça kolaydır. Google hesabı olan herkese, Google tarafından sunulmaktadır. Android telefon kullanıyorsanız, zaten bu uygulama yüklü olarak sizlere sunulmaktadır.


Yandex Disk: Sunduğu alan 10 GB

yandex bulut uygulaması

Yandex Disk, Google Drive’dan sonra ücretsiz olarak en çok alan sunan uygulamadır. Güvenle kullanabileceğiniz bu bulut uygulaması, mobillerde sınırsız görsel depolama alanı da sunmaktadır. Tabi bunun için otomatik senkronizasyona izin vermeniz gerekmektedir.


IDrive: Sunduğu alan 5 GB

En çok alan sunan bulut uygulamaları

IDrive uygulaması, en çok alan sunan bulut uygulamaları içerisinde çok fazla alan sunmasa bile, oldukça kaliteli ve güvenilir bir uygulamadır. Hatta uygulama içerisinde kaydetmiş olduğunuz dosyaların yedeğini, aynı zamanda fiziksel olarak da saklamaktadır. Bu sayede, siz bulut sisteminiz içerisinde dosyalarınızı yanlışlıkla silseniz dahi, dosyalarınızın yedeğinden faydalanabilirsiniz. Bu uygulamada, sildiğiniz dosyalar, fiziksel alanda bir ay sonra temizlenmektedir. Bu sayede, geri alma şansınız bir ay sürmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir