Listeler
Listeler

En İyi Aşk Dizileri: Türk Dizi Tarihinden 7 Dizi

En iyi aşk dizileri olarak, bizlerde iz bırakmış olan Türk dizilerinden oluşan bir liste hazırladık. İçerisinde, bir zamanlar heyecana izlediğiniz ve hala ah ne güzel bir diziydi dediğiniz yapımları bulacaksınız. Bir zamanlar, bizleri ağlatan yeri gelince heyecanlandıran aşk dizileri aşağıda liste olarak sizlere sunulmaktadır.

En İyi Aşk Dizileri

En iyi olan aşk dizilerini bir araya getirdik ve sizlere bir liste oluşturduk. Günümüzde pek çok aşk dizisi yapılsa da liste içerisinde sizlere sunmuş olduğumuz yapımların yerleri oldukça ayrıdır. Hatta günümüzde yayınlanan pek çok dizi, bu dizilerin kopyası diyebiliriz. E durum bu olunca tabi aslının keyfi bir ayrı oluyor. İşte en iyi Türk aşk dizileri:

Asmalı Konak

En iyi aşk dizileri

Asmalı Konak dizisini hatırlamayan sanırım yoktur. 2002 senesi ile 2004 seneleri arasında yayınlanan ve izlenme rekorları kıran dizi, hala sıkılmadan izleyebileceğiniz bir hikâyeye sahiptir. Bahar ve Seymen Ağanın tutku dolu aşkını konu alan dizi, Kapadokya’da geçmektedir. Hatta dizinin çekildiği konak, her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır.


Serseri

serseri dizisi

En iyi aşk dizileri arasında mutlaka yer alması gereken bir diğer dizi de Serseri dizisidir. 2003 senesi ile 2004 seneleri arasında yayınlanan dizi, yayınlandığı dönemde en sevilen dizilerden biriydi. Dizinin konusu; zengin kız Sibel ile mahalle çocuğu Ömer arasında geçmektedir. Oldukça yakışıklı ve bir o kadar da çapkın olan Ömer, Sibel için farklı mücadeleler verir. Eğer izlemediyseniz, severek izleyebileceğiniz bir dizidir.


Yalancı Yârim

yalancı yarim

Barış Akarsu’dan geri kalan yapımlardan biri olan Yalancı Yârim dizisi, farklı bir konusu ile izlenebilecek bir aşk dizisidir. 2006 senesi ile 2007 senesi arasında yayınlanmış olan dizide, hayalleri için işe giren bir genç adam ve zengin, şımarık bir kadının aşk hikayesidir. Keyifle izleyebileceğiniz dizi, içerisinde bol eğlence de bulundurmaktadır.


Gülbeyaz

En iyi aşk dizileri

Karadeniz aşk dizileri, elbette ki oldukça coşkun ve sürükleyici olmaktadır. Eğer izlemediyseniz, Gülbeyaz’ı mutlaka izlemelisiniz. Oldukça başarılı bir senaryoya sahip olan Gülbeyaz dizisinin konusu; iki düşman ailenin çocukları arasında geçen aşk hikayesidir. Gülbeyaz, 2002 senesi ile 2003 senesi arasında yayınlanmıştır.


Leyla ile Mecnun

leyla ile mecnun dizisi

Tabi ki bu liste içerisinde, Leyla ile Mecnunu koymazsak ayıp etmiş oluruz. Oldukça sevilen ve izlenen; insanları oldukça etkileyen ve aynı zamanda güldüren harika bir yapımdır. Bebekken birbiri ile sözlendirilen Leyla ve Mecnun büyüdüklerinde iki yabancı gibi tanışırlar ve büyük bir aşk yaşamaya başlarlar. En iyi aşk dizileri arasında yer alan dizinin Erdal Bakkal, İsmail Abi gibi çok sevilen karakterleri de vardır. Dizi, 2011 senesi ile 2014 senesi içerisinde yayınlanmıştır.


Aşk-ı Memnu

En iyi aşk dizileri

Aşk-ı Memnu dizisini sanırım izlemeyen kalmamıştır. En azından, bir iki bölüm de olsa izleyen mutlaka çıkar sanırım. Çünkü dizi hala günümüzde de yayınlanmakta ve hala yoğun bir şekilde izlenmektedir. 2008 senesi ile 2010 seneleri arasında çekilip, yayınlanan dizi bir aşk hikayesini konu edinmektedir. Zengin olan Adnan Bey, genç ve oldukça güzel bir kadın olan Bihter ile evlenir. Aralarında bulunan yaş farklı ve fikir ayrılıkları nedeni ile Bihter, Adnan beyin çapkın yeğeni Behlül ile aşk yaşamaya başlar.


Kiralık Aşk

kiralık aşk dizisi

En iyi aşk dizileri arasında yer alan Kiralık aşk, farklı ve merak uyandıran bir hikâyeye sahiptir. Garsonluk yapan Defne, oldukça güzeldir. Ve oldukça zengin olan bir ailenin oğlunu, bir süreliğine tavlayacak. Bir iş olarak kendisine verilen bu tavlama oyununda, gerçekten âşık olacak. 2015 senesi ile 2017 senesi arasında yayınlanmış hem eğlenceli hem de romantik bir dizidir.

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir