Listeler
Listeler

En İyi Futbol Takımları Listesi

En iyi futbol takımları listemiz içerisinde, UEFA tarafından açıklanan en iyi kulüpler yer almaktadır. Tüm zamanlarda en iyi olan kulüpler aşağıda yer almaktadır.

En İyi Futbol Takımları: UEFA Listesi

UEFA tarafından, gelmiş geçmiş en iyi takım kulüpleri seçilen takımlar:

 • Real Madrid

En iyi futbol takımları

Eflatun ve beyaz renklere sahip olan Real Madrid, İspanya’nın takımıdır. İspanya’nın Madrid şehrinde kurulmuş ve adını dünyaya duyurmuştur.


 • Bayern Münih

En iyi futbol takımları

Bayern Münih, Kırmızı ve beyaz renklere sahip olan bir kulüptür. Futbol geçmişi oldukça başarılı olan kulüp, Bir Alman Takımıdır.


 • Barcelona

futbol takımları

İspanya’nın özerk bölgesinde bulunan Barcelona şehrinde kurulmuştur. Oldukça başarılı olan futbol kulübü, lacivert ve bordo renklere sahiptir.


 • Manchester United

En iyi futbol takımları

İngiltere merkezli olan Manchester United futbol takımı, Birleşik Krallığı temsil etmektedir. Renkleri ise kırmızı ve siyahtır.


 • Juventus

başarılı futbol takımları

Siyah ve beyaz renklere sahip olan Juventus, bir İtalya takımıdır. İtalya’nın en büyük takımlarından biri ve diğer takımlara nazaran en başarılı kulüptür. Kulüp, 62 adet resmi şampiyona kupasına sahiptir.


 • Milan

En iyi futbol takımları

Milan takımı da bir İtalyan takımıdır. Kırmızı ve siyah renklere sahip olan takım, Milano’da kurulmuştur.


 • Liverpool

kaliteli futbol takımları

En iyi futbol takımları arasında yer alan Liverpool, İngiltere’nin futbol takımlarından biridir. Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan takım, kırmızı ve beyaz renklere sahiptir.


 • Benfica

en iyi kulüpler

Portekiz’de Lizbon şehrinde kurulan takım, başarılı futbol takımları arasında yer almaktadır. Benfica kulübünün renkleri, kırmızı ve beyazdır. Aynı zamanda, amblem olarak da kartal kullanılmaktadır.


 • Porto

porto futbol takımı

Porto futbol takımı, bir Portekiz takımıdır. Portekiz’in Porto şehrinde kurulan takım, UEFA tarafından en iyi kulüplerden biri olarak seçilmiştir.


 • Ajax

ajax futbol takımı

Ajax, Hollanda merkezli bir futbol takımıdır. Hollanda’nın Amsterdam şehrinde kurulmuştur. Dünya’da yer etmiş bir takımdır.


 • Dinamo Kiev

futbol takımları

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev şehrinde kurulmuştur. Oldukça köklü olan takım, Ukrayna’nın sahip olduğu en başarılı takımlarından biridir.


 • Arsenal

arsenal futbol takımı

İngiltere’nin başkenti Londra bölgesinde kurulmuştur. Kulübün renkleri kurulduğu günden beri kırmızı ve beyazdır.


 • Celtic

En iyi futbol takımları

Celtic futbol takımı, bir İskoçya takımıdır. Kulübün sahip olduğu renkler ise yeşil ve beyazdır.


 • Inter

başarılı futbol takımları

Inter takımı, siyah ve mavi renklere sahiptir. Bir İtalyan Takımı olan Inter, İtalya’nın Milano şehrinde kurulmuştur. En iyi futbol takımları arasında yer almaktadır.

 • Chelsea

ingiltere takımları

Chelsea takımı, bir İngiliz takımıdır. Adını dünyaya duyuran takımın renkleri, mavi ve beyaz renklerdir. Kulübün, otuzdan fazla kupası bulunmaktadır.


 • Anderecht

alman takımları

Anderecht takımı, Belçika’nın takımıdır. Belçika’nın Brüksel şehrinde kurulmuştur. Takımın kırka yakın kupası bulunmaktadır.


 • Atletico Madrid

fransa takımları

Atletico Madrid futbol takımı, İspanya’nın takımıdır. İspanya’nın Madrid şehrinde kurulan takım, En iyi futbol takımları arasında yer almaktadır. Takımın renkleri; kırmızı, beyaz ve mavidir.


 • PSV

Hollanda futbol takımları

Kırmızı ve beyaz renklere sahip olan PSV futbol takımı, Hollanda’nın takımıdır. Takma adı olarak aynı zamanda, kırmızı beyazlar da denilmektedir.


 • Borussia Dortmund

almanya futbol takımları

Borussia Dortmund, Almanya’nın takımıdır. Takımın renkleri, siyah ve beyazdır.

 • Rangers

İskoçya futbol takımları

Ranger futbol takımı, İskoçya’nın futbol takımıdır. Renkleri; mavi, beyaz ve kırmızıdır.


UEFA tarafından yayınlanan en iyi futbol takımları bu şekilde devam etmektedir. İlk 20’de yer alan takımlar yukarıdaki sıralamaya sahiptir. UEA tarafından yayınlanan liste içerisinde, Türk kulüpleri de yer almaktadır. Listede yer aldıkları sıraya göre Türk takımları şöyle:

23) Galatasaray

galatasaray kulübü

Galatasaray, listede 23.sırada yer almaktadır. Kırmızı ve sarı renklere sahip olan Galatasaray, Türkiye’de başarılı olan bir futbol takımıdır. Galatasaray, 1905 senesinde kurulmuştur.


47) Fenerbahçe

fenerbahçe spor kulübü

Fenerbahçe, Türkiye’nin başarılı büyük takımlarından biridir. Sarı ve lacivert renklere sahip olan takım 1907 senesinde kurulmuştur. UEFA listesinde, 47.sırada yer almaktadır.


55) Beşiktaş

En iyi futbol takımları

Beşiktaş takımı, Türk kulübü olarak listede 55.sırada yer almaktadır. 1911 senesinde kurulan Beşiktaş, siyah ve beyaz renklere sahiptir. Türkiye’nin başarılı takımlarından biridir.


116) Trabzonspor

Trabzon spor kulübü

Türkiye’nin dört büyük takımlarından biri olan Trabzonspor, UEFA’nın listesinde 116.sırada yer almaktadır. Trabzonspor, 1967 senesinde kurulmuş başarılı bir takımdır. Renkleri, bordo ve mavidir.

 

 

 

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir