Teknoloji

Ferrari Omologata: Tek Bir Kişi İçin Üretildi

Ferrari Omologata modeli, sadece bir kişiye özel olarak üretildi. Bilindiği üzere Ferrari Firması, bazen kişilere özel olarak tasarımlar yapmaktadır. Bu kez, Avrupalı biri için firma özel bir tasarım hazırladı. Hazırlanan Omologata modeli, Ferrari’nin 812 Superfast modeli temelinden hazırlandı. Benzersiz ve şık bir tasarıma sahip olan modelin, bir benzerinin olmaması oldukça heyecan verici.

Ferrari Omologata Tasarım Detayları

Ferrari Omologata

Özel bir tasarım olan Omologata, kendine hayran bırakan bir tasarım ile sunuldu. Ferrari’nin 812 Superfast’i temek alınarak hazırlanmış olan modelin, kaportası el yapımı olarak hazırlanmıştır. Renk olarak kırmızı rengin hâkim olduğu modelin iç tasarımında ise siyah ve mavi tonlar kullanılmıştır.

Ferrari Omologata modelinde, ön tampon ve arka tampon kısımlarında farklı tasarımlar kullanılmıştır. Aracın tasarımını yorumlayanlar, ön tamponda Maserati izlerinin olduğunu belirtmektedir. Aracın arka tamponunda kullanılan tasarım ise alışılmış tasarımlardan oldukça farklıdır. Normalde, çift far sistemi olan arka tamponda tek far kullanılarak, ayrı bir hava katılmıştır.

Ferrari Omologata tasarımı

Tek kişi için oluşturulan Omologata modeli, 812 Superfast’ten sadece cam ve ön farları almıştır. Bunun dışında diğer yerler, benzersiz olarak tasarlanmıştır. Tasarım açısından oldukça zengin ve şık olan Omologata’nın motoru hakkında bir bilgi paylaşımı yapılmamıştır.

İç Tasarım Detayları

Avrupalı bir zengin kişi için özel olarak tasarlanan ve sadece bir tane üretilen Omologata, iç tasarımı ile de kendisine hayran bırakıyor. İç kısmında yer alan tasarımlarda, siyah renk ağırlıkta olup aynı zamanda elektrik mavisi de kullanılmıştır. Aracın koltuklarında kullanılan elektrik mavisi, araca oldukça zengin bir hava katarken, siyah renk ile de oldukça uyum sağlamıştır.

özel tasarım Ferrari Omologata

Ferrari Omologata modelinin motoru hakkında bir bilgi paylaşılmadı. Fakat, aracın 812 Superfast temel alınarak hazırlandığı düşünülürse, aynı motor kullanılmış olması oldukça yüksek. 812 superfast modelinde kullanılan motor ise V12 olarak bilinmektedir. Avrupalı zengin bir kişi için özel olarak, bir tane üretilen bu modelin ne kadar olduğu ve ne kadara mal olduğu da açıklanmayan bilgiler içerisindedir. Yorumcular, aracın fiyatını tahmin edebilmek için 812 superfast üzerinden tahminler yürütmektedir.

Bizi, Facebook ya da İnstagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir