Listeler
Listeler

Haftanın Film Önerisi

Bu haftanın film önerisi listesi içerisinde, sizlere 4 farklı film önerisinde bulunuyoruz. IMDb puanları en iyi olan filmlerden derlemiş olduğumuz filmler içerisinden, bu hafta en az birini izlemelisiniz. Filmlerin konuları, oldukça etkileyici ve hayatınıza etki edecek senaryolardan oluşmaktadır. Dram severler için farklı seçenekler sunulurken, aynı zamanda gerilim ve korku konularına sahip seçenekler de sizi bekliyor. Bu hafta hangi filmi izlesem diye düşünüyorsanız, fazla aklınız karışmadan listemizden bir film seçebilirsiniz.

Haftanın Film Önerisi: Dört Etkileyici Senaryo

Sizlere haftalık farklı filmlerden oluşan liste sunuyoruz. IMDb puanları en iyi olan filmlerden oluşan haftanın film önerisi şöyle:

Parazit ( Parasite )

parazit filmi

Harika bir senaryoya hazır mısınız? Filmin senaryosu oldukça iyi ve kurgu çalışmaları da oldukça başarılı bir şekilde uygulanmış. Zengin aile ve fakir aile klişesinden yola çıkan film, ilerleyen dakikalarında aslında pek de klişe olmadığını ortaya çıkartıyor. Zengin aile olan Park ailesi ile fakir bir aile olan Kim ailesi arasında geçen olaylara şahit olacaksınız. Kim ailesi, zekasını kullanarak fakirlikten sıyrılma yolundayken; Park ailesi bu durum karşısında zarar görmemek için mücadele ediyor. Film senaryosu, filmin adına uygun olan etkileyici mesajlar ile hayatın gerçeklerini gözler önüne seriyor. Filmin süresi: 2 saat 12 dk. sürmektedir. Filmin yönetmeni: Bong Joon Ho’dur. Güney Kore filmi olan Parazit’i mutlaka izlemelisiniz.

IMDb: 8,6

Nefesini Tut ( Don’t Breathe )

film önerisi

Gerilim ve korkuya hazır mısınız? Bu haftanın film önerisi olan Nefesini Tut filmi size, gerilim dolu dakikalar geçirtecek. Oldukça başarılı bir senaryo ile çekilmiş olan film, farklı konusu ile de dikkat çekmekte. Filmde yer alan Rocky, istismarcı bir ailenin oğludur. Kendisini ve kız kardeşini bu aileden ve hayattan kurtarmak isteyen Rocky, arkadaşları ile birlikte bir plan yapar. Arkadaşları Alex ve Money, Rocky’nin yapmış olduğu planı beğenir ve ona yardım etmeyi kabul ederler. Yapılan plana göre de gözleri görmeyen bir adamın evi soyulacaktır. Rocky ve arkadaşlarına göre oldukça kolay olacak olan bu plan, onları oldukça tehlikeli bir maceranın içine atar. Çünkü gözleri görmeyen adam, her ne kadar kör olsa da oldukça tehlikeli biridir. Film 1 saat 28 dakika sürmekte ve filmin yönetmenliğini de Fede Alvarez yapmaktadır.

IMDb: 7,1

 

Son İki Dram Film Önerileri

dram film önerisi

Film dediğin dram olacak diyenler için son iki önerimiz dram konulu filmlerden oluşmaktadır. İyi incelemeler:

Sınır ( Border )

film öner

Haftanın film önerisi içerisinde dram olmazsa olur muydu hiç? Filmin konusu oldukça etkileyici, bir de takıntılı biriyseniz film sizi iyice içine alacaktır. Filmin baş karamanlarından biri olan Tina isimli bir kadın, gümrükte çalışmaktadır. Filmin ismine uygun bir yerde görev yapan Tina, işi konusunda oldukça takıntılı ve bu takıntı sayesinde oldukça başarılı bir çalışandır. İç güdüleri ile oldukça başarılı çalışmalar yapan Tina, bir gün kendisi gibi biri ile karşılaşır. Karşılaşmış olduğu kişi de kendisi gibi takıntılı, tuhaf ve zeki olduğu için Tina, bu kişiye takılıp kalır. Tina, bu gizemli kişiden şüphelenir ve gizlediği şeyleri ortaya çıkarmaya çalışır. Filmin süresi 1 saat 50 dakikadır. Ali Abbasi tarafında çekilen film, İsveç ve Danimarka filmidir.

IMDb: 7,0

Ida

ıda filmi

Haftanın film önerisi için sizlere, listenin sonunda oldukça etkileyici bir film ile veda ediyoruz. Ida filmi, Anna isimli bir kızı konu almaktadır. 1960 yılında, Polonya’da geçen bir hikâyeye tanıklık edeceksiniz. Naziler, Polonya’yı istila ettikleri zamanda bütün ailesini kaybeden Anna tek bir hayale tutunmuştur. Dine ve Tanrıya kendisini adayan Anna’nın hayali bir Rahibe olmaktır. Hayalini gerçekleştirmek için oldukça uğraşan Anna, hayalini gerçekleştirmeye yakınken farklı şeyler ile yüzleşir. Bu yüzleşmiş olduğu şeyler, ailesi ile ilgili çarpıcı sırlardır. Bu sırlar ve gelişen olaylar karşısında Anna, yıllardır tutunmuş olduğu değerlerini yitirmeye başlar. Anna bu nedenle, boşluğa düşer ve boşluk içerisinde çırpınır. Hikayesi oldukça etkili olan Ida filmi, 1 saat 22 dakika sürmektedir. Filmin yönetmenliğini ise Pawel Pawlikowski yapmaktadır.

IMDb: 7,4

Bu haftanın film önerisi olarak, sizlere birbirinden güzel ve etkileyici filmleri sunduk, şimdiden iyi seyirler dileriz. Farklı film, kitap gibi öneriler için sitemizde yer alan çanı onaylayabilirsiniz. Bu sayede, her yeni yazıdan haberdar olabilirsiniz. kitap önerileri yazımıza da bakabilirsiniz.

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir