Listeler
Listeler

Al Pacino Filmleri -IMDB Puanlarına Göre En İyileri

Tüm zamanların en sevilen aktörlerin başında gelen Al Pacino, 80 yıllık hayatına pek çok başarılı film sığdırdı. Al Pacino Filmleri sinemaseverler tarafından her zaman ilgiyle takip ediliyor. Kendisi İtalyan asıllı olan Amerikalı aktörün tam adı Alfredo James Pacino’dur. Al Pacino’nun adı en başarılı aktörler arasından hiç inmiyor. Bu da onu Hollywood için en çok tercih edilen aktörlerden yapıyor. Özellikle 70’lerde kendine has karizmasıyla büyük bir ilgi gördü ve başarılı filmleri ard arda gelmeye başladı. Amerikan filmlerinin başarılı bir ikonik figürü haline geldi.

Al Pacino’nun canlandırdığı, kendisiyle özdeşen karakterlerden bazıları…

  • The Godfather-Michael Corleone
  • Yaralı Yüz-Tony Montana
  • Kadın Kokusu-Frank Slade
  • Büyük Hesaplaşma-Lt. Vincent Hanna
  • The Irishman-Jimmy Hoffa

Zaman Testine Dayanmış En İyi Al Pacino Filmleri

10. The Godfather 3 (Baba 3) – 1990

IMDb puanı: 7,6

Al Pacino Filmleri arasında The Godfather serisi başı çekmektedir. The Godfather serisinin son filmi ilk iki filmine kıyasla seyirciyi pek memnun etmesede izleyicilerden 7,6’lık bir puan almayı başarıyor.

Al Pacino Filmleri The Godfather 3 (Baba 3) - 1990


9. Serpico -1973

IMDb puanı: 7,7

Peter Maas‘ın ktaptabından uyarlanan film, New York Polis Teşkilatı’nda görev alan dürüst bir polis memurunun yozlaşmış meslektaşlarıyla olan mücadelesini konu ediniyor.

serpico


8. Donnie Brasco (Köstebek) -1997

IMDb puanı: 7,7

Polisiye/Dram olan Kötebek filminin başrolünü Johnny Depp ve Al Pacino paylaşmaktadır. Köstebek filmi, işine sadık bir FBI ajanının gizli görevinde büründüğü kişiye kendini fazla kaptırmasını ve iç çıkmazını anlatıyor.

Al Pacino Filmleri donnie brasco


7. Carlıto’s Way (Carlito’nun Yolu) – 1993

IMDB puanı: 7,9

En iyi Al Pacino filmleri içinde yer alan bu film polisiye, dram ve gerilim türündedir. Carlito Brigante suç geçmişi olan bir kişidir. Tek istediği geçmişindeki kötülüklerden kopup yeni düzen kurmaktır. Bu yeni düzeninde eski sevgilisine yer vermek istiyordur fakat geçmişi Carlito’yu pek rahat bırakmayacaktır.

Al Pacino Filmleri carlito's way


6. Dog Day Afternoon (Köpeklerin Günü) – 1975

IMDb puanı: 8,0

Becerikli dolandırıcılar Sonny ve Sal bir plan yaparak Brooklyn Bankası’nı soymaya kalkışırlar. Bankada hesaplamadık problemlerle karşılaşan bu ikili bir süre sonra hem suçlu hem de kahraman olarak görülecek.

Dog Day Afternoon


5. Scent Of A Woman (Kadın Kokusu) – 1992

IMDb puanı: 8,0

Al Pacino filmleri arasında ona en iyi erkek oyuncu Oscar’ını getiren film olmuştur. Film paraya ihtiyacı olan bir kolej öğrencisiyle kör olmuş emekli bir albayın birlikte geçirdiği zamanın hikayesini anlatmaktadır. Kolej öğrencisi Charlie bu kör adama bebek bakıcılığı gibi bir şey yapacağını sanırken ilişkileri faklı boyutlar kazanacak.

Al Pacino Filmleri Kadın Kokusu


4. Heat (Büyük Hesaplaşma)- 1995

IMDb puanı: 8,2

Neil McCauley profesyonel bir hırsızdır, üstün zekası sayesinde girdiği işlerden yakalanmadan kurtulmayı başarmıştır. Fakat bu kez onu yakalamak için kararlı olan Dedektif Hana işin başına geçmiştir.

Büyük Hesaplaşma


İlk 3’e Giren Al Pacino filmleri

3. Scarface (Yaralı Yüz) – 1983

IMDb puanı: 8,3

Küba rejime karşı gelen, topluma karışmasını istemediği pek çok kişiyi Amerika’ya göndermiştir. Bu kişilerin başında da en azılı suçlulardan Tony Montana gelmektedir. Montana önceki konumundan daha iyi yerlere gelebilmek için çok tehlikeli işlere kalkışacaktır.

Al Pacino Filmleri yaralı yüz


2. The Godfather 2 (Baba 2) – 1974

IMDb puanı: 9,1

Bu başyapıt niteliğindeki yapım Oscar’dan farklı kategorilerde altı ödülle dönerek müthiş bir başarı yakalamıştır.

Al Pacino FilmleriThe Godfather 2


1. The Godfather (Baba) – 1972

IMDb puanı: 9,2

The Godfather  40 ve 50’lerin Amerika’sında, İtalyan bir mafya ailesinin hikayesini konu alıyor. Film Al Pacino Filmleri içerisinde en iyi imdb puanına sahip olarak listenin birinci sırasında yer alıyor.

Al Pacino Filmleri

Al Pacino elli yıldan fazla devam eden kariyerinde usta oyunculuğuyla çok sayıda onur ve övgüye layık oldu.

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir