Gezi

İstanbul’a Yakın Plaj Yerleri: En Güzel Yerler

İstanbul’a yakın plaj yerleri ile günübirlik deniz keyfi yapabilirsiniz. Tatile çıkmak yetmediyse ya da yoğun iş hayatı içerisinde, sıcak günlerde biraz nefes almak istiyorsanız, en güzel önerimiz günü birlik deniz keyfidir. Sizler için İstanbul’a yakın olan denize girebileceğiniz yerleri araştırdık. Bu yerlere, kolaylıkla ulaşım imkânı da bulunuyor. Hemen hemen her plaj yerinin servisi de bulunuyor. Bu sayede, aracınız olmasa bile kolaylıkla plaj yerlerine ulaşabilirsiniz.

İstanbul’a Yakın Plaj Yerleri

İstanbul’a yakın plaj yerleri olarak sizler için bir iste oluşturduk. Bu liste içerisinde, istediğiniz yere seçebilirsiniz. Kolay ulaşım imkânı olan yerleri özellikle seçtik. Liste içerisinde, İstanbul’a yakın olan yerlerin yanı sıra, İstanbul içerisinde de bulunan yerler var. İşte gidilebilecek plaj önerilerimiz:

Kilyos Plaj Yerleri

İstanbul’a yakın plaj

Kilyos plaj yerleri, sizlere oldukça farklı plaj seçenekleri ile sunuluyor. Oldukça temiz bir suya sahip olan Kilyos, İstanbul’un Avrupa yakasında yer alıyor. Karadeniz’e kıyı olan bu bölge, oldukça beğenilen, farklı plajları ile biliniyor. Eğer İstanbul’daysanız ve Avrupa yakasında oturuyorsanız, Kilyos baş tercihlerinizden olmalıdır. Kilyos plajları için servisler de kalkmaktadır.

Büyükada Plaj Yerleri

istanbulda denize girilecek yerler

Büyükada İstanbullulara oldukça avantaj sağlayan bir yerdir. Şehirden bunalanlar için piknik alanları, deniz alanları sunan bölge; farklı plaj seçenekleri ile yaz aylarında oldukça tercih edilmektedir. Büyükada’ya ulaşım da oldukça kolay yapılabilmektedir. Bir vapur ile tek seferde, adaya ulaşabilirsiniz.

Riva Play Yerleri

istanbulda deniz

Riva plaj yerleri, İstanbul’da yer alan oldukça temiz bir suya sahip olan plajlardır. İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alan bu bölgeler, Karadeniz’e kıyıdır. Anadolu Yakasında oturan İstanbullulara da oldukça yakın bir bölgedir.

Altınkum Kadın Plaj Yerleri

istanbulda denize girilecek yerler

İstanbul’a yakın plaj yerleri arıyorsanız ve sadece kadınlara özel bir yer olsun istiyorsanız, bu yer tam size göredir. Çalışanlarından misafirlere herkes kadın olarak giriş yapabiliyor. Yumuşak, ince bir kuma sahip olan sahil kısmı ile denizin tadını çıkartabilirsiniz.

Florya Plaj Yerleri

İstanbul’a yakın plaj yerleri

İstanbul Belediyesi tarafından yönetilen ve Güneş plajı, Menekşe plajı gibi farklı plajlara sahip olan Florya plaj yerlerini Avrupa Yakasındaysanız, tercih edebilirsiniz.

Kınalıada Plaj Yerleri

kınalıada plajları

Büyükada gibi oldukça kolay bir ulaşıma sahip olan Kınalıada bölgesi de sizlere deniz keyfi sunuyor. Sakin bir yerde, tertemiz bir suya girmek istiyorsanız Kınalıada plaj yerlerini, günübirlik deniz keyfi için tercih edebilirsiniz.

 

 

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir