Gezi

Japonya İntihar Ormanı: Aokigahara

Japonya intihar ormanı, tüylerinizi ürpertecek. Yılda çok fazla sayıda intihar edilen bu orman; korku filmlerine, belgesellere ve romanlara konu olmuş bir yerdir. Normalde bir ormana gittiğimizde, giriş yerinde karşımıza uyarı tabelaları çıkar. Yere çöp atmayın, çöplerinizi geride bırakmayın tarzı uyarılar yer alır. Fakat bu ormanın giriş yerinde yer alan uyarı tabelaları alışılmışın dışındadır. Bu ormanda yer alan uyarı tabelaları; lütfen hayatınızı sonlandırmayın, intihar etmeyin, ailenizi düşünün ve arkadaşlarınızı düşünün tarzda yazılara sahiptir. Bu durum bile insanın ürpertmeye yetiyor. Bu tüyler ürperten orman hakkında bilinmesi gerekilenler yazımızın devamında yer alıyor.

Japonya İntihar Ormanı: Lütfen İntihar Etmeyin

Japonya intihar ormanı

Ormanın girişinde, lütfen intihar etmeyi sözünün yer aldığı tabelalar bile ormanın içinin ne kadar vahşet dolu olduğunu açıklıyor. Japonya intihar ormanı, içerisinde çok fazla intihar eden ve bu intihar eden kişilerden geri kalan eşyalar, cesetler ile doludur.

ölü cesetler

Bu ormanın bir intihar merkezine dönüşmesini en çok tetikleyen şey; Seicho Matsumoto tarafından yazılan Kuroi Kaiju romanıdır. Yazar romanında, Aokigahara ormanı içerisinde iki karakterine intihar ettirmiştir. Bu romandan sonra, Aokigahara ormanı artık intihar edenlerin yeri haline gelmiştir.

korkunç orman

Aokigahara ormanında, yerli ve yabancı turistler için bazı geziler düzenlenmektedir. Bu geziler, belirlenmiş alanlar üzerinde gerçekleşmektedir. Belirlenmiş alanlar dışına çıkan kişiler ise genellikle intihar etmek isteyen kişilerdir. Çünkü eğer belirtilen alanlar dışına çıkarsanız, ormanın yapısından dolayı kolaylıkla kaybolabilir ve yönünüzü bulamazsınız. Ormanın bitki örtüsü ve ağaçların sıklığı nedeni ile de sesinizi kesinlikle duyuramazsınız. Bu uyarılar, ormanın içerisine girmeden önce yapılmaktadır.

Japonya intihar ormanı

Ormanın içerisinde ilerledikçe, intihar edenlerden geri kalan eşyaları mutlaka görürsünüz. Bu eşyalar; geriye bırakılmış notlar, geride kalan kıyafetler ve hatta kemikler olabilmektedir.

intihar edenler

Bazı bölgelerde, çadırlar dahi bulunmaktadır. Bu çadırların amacının ise intihar etmek isteyen kişilerin, kararların bir süre gözden geçirmek için kurulduğu düşünülmektedir. Çünkü bu çadırlar, yetkililer tarafından bazen dolu bazen ise intihar eden bir kişi ile bulunmaktadır.

japonya ormanı

Ormanın girişinde ise en çok dikkat çeken şeylerden biri de terkedilmiş, bırakılmış olan araçlardır. Bu araçlar, ormana girip intihar eden ve geri dönmeyen kişilere ait olarak girişte çürümeye bırakılmıştır.

intihar ormanı

Japonya İntihar ormanı içerisinde yapılan intihar eylemleri, her ne kadar engellenmeye çalışılsa da her yıl oranlar artmaktadır. Bu oranlar, resmi kaynaklarda tam olarak açıklanmamaktadır. Bunun nedeni ise bu durumun, intihara meyilli kişilere cesaret vermesini önlemektir.

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir