Listeler
Listeler

Karantinada Hobi Fikirleri Listesi

Covid-19 sebebiyle herkes gibi bizlerde evlerimizde #evdekal gönüllü karantina sürecine girdik. Aralık 2019 tarihinde Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve sonrasında tüm dünyayı saran ülkemizin de nasibini aldığı bu hastalık sebebiyle evlerimizde sevdiklerimizden uzak, sosyal hayatımızdan uzak bir hayat sürmeye çabalıyoruz. Sosyal olarak aktif olduğumuz X, Y, Z kuşakların 2000li yıllarda daha fazla doğa, spor, sanat sever olduklarını gözlemlememek imkânsız olurdu. O yüzden bazılarımız için #evdekal süreci biraz daha zor geçiyor. Bu nedenle sizler için karantinada hobi fikirleri için farklı aktiviteleri ele aldık.

Karantinada hobi fikirleri

Bu gönüllü karantina sürecini yeni normal hayatımızın baş köşesine koyuyor ve unutmayarak elimizin tersiyle bir köşeye itiyoruz. Şimdi sizlerle covid-19 sürecinde zorlu ev hayatımızı nasıl keyifli hale getirebiliriz ona bakacağız. Yeni hobiler edebileceğimiz keyifli bir serüven olacak.

  • Bu sürede günlük yazmaya başlayabiliriz mesela. Adını ” karantina günlükleri ” koymaya ne dersiniz? Fazla abartmış olmayız. Süreç içerisinde yeni normal hayatımızdan nasıl etkilendiğimiz ya da gün içerisinde neler yaptığımızı paylaşabiliriz. Geriye dönüp okumak sizi çok rahatlatacak.

karantinada günlük tutun

 

  • Peki ya daha önce 1000 parçalık bir puzzle yapmayı denemiş miydiniz? Zor ama keyifle devam eden aile bireylerini başına toplayacak güzel bir paylaşım olacak.
  • Karantinada hobi fikirleri için aktiviteleri ele alırken, kitap önerisi yapmamak olmaz. Okumaktan keyif alacağınız, içinde kendinizi bulacağınız hem gülüp hem düşünüp sonrasın da sizi duygusallaştıracak bir kitap “Jose Mauro De Vasconcelos Şeker Portakalı” ve tabi sonrasına “Güneşi Uyandıralım, Delifişek” okumaktan pişman olmayacaksınız.

karantinada hobi fikirleri

  • Balkonunuzda bitkiler geliştirebilirsiniz. Kasımpatı bu yönde önerebileceğimiz bir bitki olabilir. Bu bitkinin insanı mutlu ve iyi hissetme özelliği olduğunu biliyor muydunuz?
  • Karantina hobi fikirleri arasında mandala boyamayı da koyabiliriz. Güzel bir hobi olacağına eminiz.
  • Evde aerobik veya yoga plates videolarını izleyip denemekte oldukça güzel bir aktivite. Uyurken ve gün içerisinde ne kadar rahat nefes aldığınızı göreceksiniz.

karantinada pilates yapın

Karantinada hobi fikirlerinden edineceğiniz yeni ve yaratıcı oluşumların sonunda daha rahat ve bu zorlu süreci daha kolay atlattığınızı fark edeceksiniz. Daha huzurlu uyumak yanınıza kar kalacağına eminiz. Bunun yanında bilmediğimiz çözemediğimiz tedavisi belli olmayan bir hastalıkla savaşıyoruz. Aynı zamanda unutmamamız gerekiyor ki mesafe-temizlik-maske üçlüsü hayat kurtarıcı. Zorunlu olmadıkça ihtiyaç dışında dışarı çıkmamalı dışardan insanlarla yan yana gelmemeli ve her zaman mesafemizi korumalıyız. Bu zorlu sureci #evdekal gönüllü karantina ve dikkatimizle sağlıkla atlatacağımıza eminiz.

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir