Takip Edin

Güzellik

Sağlıklı Tırnak Nasıl Uzatılır?

Yayınlanma tarihi

-

Sağlıklı tırnak nasıl uzatılır

Sağlıklı tırnak nasıl uzatılır? sorusu pek çok kişi tarafından merak edilen bir konudur. Çünkü, tırnakların biraz uzaması sonrasında ayrı bir bakım yapılmadığı taktirde, çabucak kırılma ya da çatlama sorunları ortaya çıkabilmektedir. Tırnak bakımı, güzellik ve bakım açısından oldukça önemli olan konulardan biridir. Bu nedenle, biraz uzayan tırnaklarımızın kırılmamasını, daha sağlıklı ve parlak durmasını nasıl sağlarız, bunu araştırdık. Yazımızın devamında tırnak bakımı nasıl yapılır, sağlıklı tırnak nasıl uzatılır gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Sağlıklı Tırnak Nasıl Uzatılır ve Nelere Dikkat edilmelidir?

Tırnak bakımı

Sağlıklı tırnaklara sahip olabilmek için pek çok şeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu şeyler, beslenmeden günlük bakıma kadar birçok şeyi kapsamaktadır. Sağlıklı tırnak nasıl uzatılır sorusunun cevabına geçmeden önce, sağlıklı tırnak nasıl olur ona bir değinelim. Öncelikle tırnaklarınızın sağlıklı olabilmesi için şunları yapmalısınız:

  • Sağlıklı beslenme:

Sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam açısından olması gereken bir durum olduğu gibi aynı zamanda, güzelliğimiz için de oldukça önemlidir. Cilt sağlığı gibi pek çok şeye etki eden sağlıklı beslenme, sağlıklı tırnaklar için de oldukça önemlidir. Bu nedenle, sağlıklı beslenmeye dikkat etmeniz ve gerekli olan vitaminleri almanız gerekmektedir.

  • Tırnakları Dinlendirme:

tırnak temizliği Sağlıklı bir tırnak için tırnağınızın ihtiyacı olan dinlenmeyi sağlayın. Dinlenmeden kastımız, tırnaklarınıza sürekli olarak oje sürmeyin. 3 ya da 4 gün de bir tırnaklarınızın hava alabilmesi ve yenilenebilmesi için tırnaklarınıza oje sürmeyin. Bir gün boyunca tırnaklarınız dinlendikten sonra ertesi gün oje sürün.

  • Tırnaklarınızı doğru bir şekilde törpüleyin:

sağlıklı tırnak bakımı

Tırnaklarınızı nasıl kesiyorsanız, ona uygun şekilde törpü yapın. Törpü, tırnağınızın takılıp kırılmasına, uçların zayıflayıp çatlaması ya da kırılmasına engel olur. Tırnak kestikten sonra, mutlaka tırnaklarınızı törpüleyin. Özellikle tırnaklarınızı kestikten sonra sivri kalan yerleri, törpü ile düzeltin. Bu sayede, tırnağınız bir yere takılmaz ve kırılma gibi yıpranma sorunları yaşamazsınız.

  • Oje temizleyicinizi kaliteli seçin ve uygun şekilde kullanın:

oje sürme

Oje temizleyici kalitesi ve uygun kullanımı, sağlıklı tırnak nasıl uzatılır sorusuna da kısmen bir öneridir. Öncelikle, kaliteli bir oje temizleyici kullanma, ojeyi tırnağınızdan temizlerken, tırnağınıza zarar vermez. Fakat şunu da belirtelim ki ne kadar kaliteli bir oje temizleyici kullanırsanız, kullanın; temizleme sonrasında mutlaka ellerinizi yıkayın. Tırnağınızda oje temizleyiciyi iyice temizleyin. Bu sayede, oje temizleyiciniz tırnak yüzeyinde kalmaz ve zarar vermez.

Sağlıklı Tırnaklar Uzatmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Sağlıklı tırnak nasıl uzatılır sorusunun cevabını almak isteyenler için sırası ile neler yapılması gerektiğini araştırdık. Sağlıklı ve güçlü tırnaklara sahip olmak isteyenler için araştırıp, bulmuş olduğumuz tavsiyeler şöyle:

  • E vitamini Kullanın:

Eczanelerde kolayca bulabileceğiniz, E vitamini kapsüllerini tırnaklarınızın hızlı bir şekilde uzaması için kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, el kreminizin içerisine büyüklüğüne göre bir ya da iki kapsül kırmaktır. Sonrasında düzenli olarak kullanmaya başlarsanız, oldukça faydasını göreceksinizdir.

  • Ellerinizi bol bol su ile temas ettirin:

tırnak uzatma

Kısaca, ellerinizi bol bol yıkayın. Tırnakların hızlı uzamasında, suyun oldukça faydası olduğu tespit edilmiştir. Bu nedenle, tırnaklarınızı sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzatmak için tırnaklarınızı bol bol su ile buluşturun.

  • Günlük sirke masajı yapın:

Günlük olarak, sirke ve tuzu birlikte kullanarak tırnaklarınıza masaj uygulayabilirsiniz. Bu hem sizi oldukça rahatlatacak hem de tırnaklarınızın oldukça hızlı bir şekilde uzamasını sağlayacaktır.

  • Hızlı uzamaya limon oldukça katkı sağlar:

sağlıklı tırnak uzatma

Sağlıklı bir tırnağın yanı sıra, sağlıklı tırnak nasıl uzatılır sorusuna da cevap olan limonlu tırnak bakımı, tırnaklar için oldukça önemlidir. Limonun suyu ile masaj yapabilirsiniz ya da limon kabuğunun iç kısmı ile tırnaklarınızı ovabilirsiniz. Bu tırnakların hızlı uzamasına oldukça katkı sağlar.

Tırnak bakımı ya da farklı alan bakımlarınız için kullanmış olduğunuz ürünlerde, Sağlık Bakanlığı onayı olup, olmadığına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede, bakım yapalım derken, kendimize farklı zararlar vermekten korunabiliriz.

Güzellik maskeleri için evde yapabileceğiniz maske tarifleri yazımıza da göz atın.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Koltuk Altı Kararması İçin Etkili Çözümler

Yayınlanma tarihi

-

Koltuk altı kararması için etkili çözümler olarak, sizlere farklı doğal yöntemler sunuyoruz. Bu sayede, herhangi bir tıbbi bir ilaç kullanmadan evde kendiniz hazırlamış olduğunuz karışımlarla koltuk altınızı beyazlatabilirsiniz.

Koltuk altı kararması, görünüm olarak oldukça kötü durmasının yanı sıra kişiyi de psikolojik olarak etkilemektedir. Bu nedenle, birçok ilaç ve kremler satılmaktadır. Fakat, çoğu kişi bu kremler ve ilaçlar sonrasında istediği sonucu bulamamaktadır.

Koltuk Altı Kararması İçin Etkili 5 Yöntem

Koltuk altı kararmalarınızı ortadan kaldırmak için kremlere para harcamayı bırakın. Çünkü, çoğu krem ve ilaç bunun için çok etkili bir performans sunmuyor. Sunsa dahi, bu sorun için doğal çözümler varken, hiç paranızı boşa harcamayın. İşte, koltuk altı kararması için etkili çözümler:

Limon

Koltuk altı kararması için etkili çözümler

Limonun, cilt rengini açma ve cilde ışıltı verme gibi huyları olduğunu herkes biliyordur. Limondan bir dilim kesin ve koltuk altınıza masaj yaparak, limonun suyunu yedirin. Sürdükten sonra 10 dakika bekleyin ve durulayın. Limon, cildinizin kurumasına neden olabilir. Bu nedenle, nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Limonun kuru etkisi kırmak isterseniz, limonun üzerine birkaç damla bal da damlatabilirsiniz.


Karbonat

karbonat maskeleri

Cilt rengini açma denildiğinde, akla gelen ikinci ürün kesinlikle karbonattır. Karbonatı su ile karıştırıp, macun haline getirin. Sonrasında koltuk altınıza sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yıkayın. Karbonat, koltuk altınızı kısa bir süre içinde aydınlatmaya başlayacaktır.


Pirinç Unu ve Sirke

Koltuk altı kararması için etkili çözümler

Pirinç unu ve sirke, kararmayı giderecek en etkili karışımlardan biridir. Pirinç unu ve sirkeyi, macun haline getirecek şekilde karıştırın. Sonrasında, koltuk altınıza sürün ve kurumasını bekleyin. Oldukça etkili olan bu karışımı, kuruyunca yıkayın ve nemlendirici sürün. Düzenli olarak kullanırsanız, oldukça etkili sonuçlar alırsınız.


Sandal Ağacı Tozu

koltuk altı bakımı

Sandal ağacı tozu, pek çok güzellik maskelerinde kullanılmaktadır. Koltuk altınız için sandal ağacı tozu ile gül suyunu karıştırın. Karışım, bir macun kıvamına geldiğinde koltuk altınıza sürün ve yarım saat bekleyin. Sonrasında durulayın ve nemlendirici sürün. Düzenli yaparsanız, bu karışım da oldukça etkilidir.


Kuru Portakal Kabuğu

koltukaltı kararması

Koltuk altı kararması için etkili çözümler arasında yer alan bir diğer karışım da kuru portakal kabuğu ve gül suyu karışımıdır. Kuru portal kabuğunu rendeleyin ve gül suyu ile macun kıvamına getirin. Koltuk altınızda kuruyana kadar bekletin ve durulayın.

Güzellik maskeleri için tıklayınız.

 

 

 

Devamını oku

Güzellik

Kusursuz Cilt İçin Yollar: Günlük Rutinler

Yayınlanma tarihi

-

Kusursuz cilt için yollar

Kusursuz cilt için yollar, birçok işlemden geçmektedir. Cildinizde, problemler varsa, öncelikle bu problemler için uygun olan doğal maskeler uygulamanız gerekmektedir. Farklı cilt tipleri için doğal maske tarifleri yazımıza göz atabilirsiniz. Uyguladığınız maskelerden istediğiniz etkiyi alamıyorsanız, bunun için bir cilt doktoruna başvurabilirsiniz. Kusursuz bir cilde sahip olabilmek, sadece bakım ürünleri kullanmayla elde edilmez. Bunun için birçok yoldan geçmeniz gerekmektedir. Günlük olarak, yapmanız gereken işlemler için sizlere bir liste oluşturduk. Bu listedeki, maddeleri yerine getirdiğinizde, kısa bir zaman sonrasında cildinizde istediğiniz kusursuzluğu yakalayabilirsiniz.

Kusursuz Cilt İçin Yollar: 10 Madde

Cilt bakımları, günlük rutinler, iyi beslenme ve spor… kusursuz cilt için yollar, bu işlemlerden geçmektedir. Eğer, gerçekten istediğini kusursuz bir ciltse bunun için bir emek vermeniz gerekir. İşte kusursuz bir cilt için günlük olarak izlemeniz gereken yollar:

Soğuk suyla yüzünü 2 kez yıka

Kusursuz cilt için yollar

Elbette ki, sabahları uyandığımızda elimizi yüzümüzü yıkarız. Kış aylarında ise çok soğuk olan hava nedeni ile soğuk sudan kaçınırız. Ama kaçınmayın. Yüzünüzü ve ellerinizi soğuk suyla yıkayın. Sabah ve akşam olmak üzere ellerinizi ve yüzünüzü günde 2 kez yıkayın. Yaz aylarında, özellikle çok sıcak olan günlerde bunu 3 kez yapabilirsiniz.


Bol su için

bol su içmek

Su içmek, sadece sağlık için değil kusursuz bir cilt içinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, bol su tüketmeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sayede, vücudunuzun nem dengesini sağlamış olursunuz.


Gece 12’den Önce Uyumaya Çalışın

erken uyumak

Cildin kolajen dengesini sağlamak için erken uyumanız gerekmektedir. Kolajen, gençlik ve cilt bakımı için oldukça önemlidir. Kolajen takviyesi alabilirsiniz ama kendi vücudunuzda kolajen kaybetmemek ve dengeyi sağlamak için erken uyumak çok önemlidir. Çünkü kolajen için en önemli şeylerden biri, gece uykusudur.


Düzenli şekilde tonik kullanın

cilt bakım toniği

Tonik kullanımı, cildin temizlenmesi ve ferahlaması açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle, günlük olarak tonik kullanımını ihmal etmeyin. Tonik seçimi için cilt yapınıza uygun olan toniği seçebilirsiniz ya da ev yapımı doğal toniklerden faydalanabilirsiniz.


Nemlendirici kullanmayı aksatmayın

nemlendirici çeşitleri

Unutmayın ki cilt için en önemli şeylerden biri, nemdir. Cildinizin neme sahip olması, cildinizin sağlığı ve güzelliği için çok önemlidir. Bu nedenle, cilt yapınıza uygun olan nemlendiriciler mutlaka kullanmalısınız.


Makyajını İyi Temizle

makyaj temizleme rutini

Kusursuz cilt için yollar arasında en önemli şey, makyajın tam temizlenmesidir. Hatta sakın ama sakın makyajınızı temizlenemeden uyumayın. Çoğu kişi aman sabah temizlerim diye yatabiliyor. Ama sakın yatmayın, hem unutmayın, gece yatmadan da yüzünüzü yıkamanız gerekmektedir.


Peeling Yapın

peeling çeşitleri

Peeling yapmak, cildin ölü hücrelerden temizlenmesi için oldukça önemli olan bir işlemdir. Peeling işleminizi haftada bir kez ya da iki haftada bir mutlaka yapmanız gerekmektedir. Bu sayede, cildinizi, derinlemesine temizler ve canlandırırsınız.


Yüz Yogası Yapın

yüz yogası

Yüz yogası yapmak da kusursuz cilt için yollar listemizde yer almaktadır. Yüz yogası yapmak, yüzünüzün daha genç ve daha canlı durmasına yardımcı olur. Yüz yogası yapmayı bilmiyorsanız, Youtube üzerinde onlarca kanal, yüz yogasını anlatmaktadır. Bu videolardan birini izleyerek, düzenli yüz yogası yapabilirsiniz.


Cilt bakım maskeleri uygulayın

Kusursuz cilt için yollar

Cildinize uygun olan cilt bakım maskelerini mutlaka uygulayın. Bu sayede, cildinizin ihtiyacı olan bakımı cildinize verirsiniz. Cilt bakım maskesini ister evde yapın isterseniz de hazır alın ama mutlaka yapın.


Profesyonel cilt bakımı yaptırın

profesyonel cilt bakımı

Evde yaptığınız bakımların dışında, profesyonel cilt bakımları yaparak cildinizi daha derinlemesine temizleyebilir ve eksiksiz olarak bakımını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda, cildinizin neye ihtiyacı olduğunu daha kolay anlayabilirsiniz.

Kusursuz cilt için yollar listemizde, uymanız gereken 10 madde bulunmaktadır. Bunları, düzenli olarak uygularsanız, kısa sürede istediğiniz bir cilt yapısına kavuşabilirsiniz.

 

 

Devamını oku

Güzellik

Cilt Beyazlatmak İçin Doğal Maskeler: 6 Maske Tarifi

Yayınlanma tarihi

-

Cilt beyazlatmak için doğal maskeler

Cilt beyazlatmak için doğal maskeler varken, boşuna kozmetik ürünlerine dünya kadar para harcamanıza gerek yok. Evdeki malzemeler ile kolaylıkla hazırlayabileceğiniz cilt beyazlatma maskeleri ile hem cildinizi besleyeceksiniz hem de kısa sürede porselen gibi bir cilde sahip olacaksınız. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz maskeler, yazımızın devamında…

Cilt Beyazlatmak İçin Doğal Maskeler

Cilt beyazlatmak için evde kolaylıkla yapabileceğiniz etkili maske tariflerini sizler için araştırdık. Cilt beyazlatmak için doğal maskeler:

Yoğurt Maskesi

yoğurt maskesi

Yoğurt maskesi, evde uygulayabileceğiniz en etkili cilt beyazlatma maskesidir. Tabi burada dediğimiz, marketlerden aldığınız hazır yoğurtlar değil. Tam etkili olsun istiyorsanız, bol süt ile evde hazırlamış olduğunuz yoğurt olması gerekmektedir. Yoğurt içerisine bir şey eklemeden, ince bir tabaka şeklinde cildinize sürün. Yoğurt, cildinizde kuruyana kadar bekleyin ve yıkayın. Yoğurt maskesini her gün yapabilirsiniz. Bir ay içerisinde, cildinizdeki farkı fark edeceksiniz.

 


Limon Maskesi

limon maskesi

Cilt beyazlatmak için oldukça etkili olan bir diğer ürün ise limondur. Limon da tıpkı yoğurt gibi tek başına kararma sorununuzu çözebilmektedir. Limonu ikiye bölün, kararma olan bölgeyi limon dilimi ile birlikte ovalayın. İyice ovalama yaptıktan sonra limon suyu o bölgede kurusun, yarım saat sonra da yıkayın. Bu maskede dikkat etmeniz gereken önemli konu limonun taze kesilerek yapılmasıdır. Bu konuda önerimiz; limonu tam ikiye bölmek yerine her seferinde bir dilim kesin. Bu sayede, bir limonu bir hafta boyunca kullanabilirsiniz.


Nohut Unu Maskesi

Cilt beyazlatmak için doğal maskeler

Nohut unu maskesi de cilt beyazlatma konusunda oldukça etkili olan yöntemlerden biridir. Bu maske için gerekli olan malzemeler; doğal gül suyu ve nohut unudur. Bu iki malzemeyi de aktarlardan oldukça kolay bulabilirsiniz. Uygulama yapacağınız bölgeye göre ölçülerini siz ayarlayabilirsiniz. Un içerisine gül suyunu ekleyerek, macun kıvamına ulaşmasını sağlamanız yeterlidir. Cildiniz oldukça beyazlar ve beslenir. Bu maskeyi haftada bir kez uygulamanız gerekmektedir.


Evde Düzenli Olarak Maskeleri Uygulayın Sorunlarınıza Veda Edin

Evde kolaylıkla yapabileceğiniz maskeler ile cildinizin rengini hem açabilir hem de cildinizi besleyebilirsiniz. Cilt beyazlatmak için doğal maskeler sayesinde hem fazla para harcamazsınız hem de bakımınızı aksatmazsınız:

Aloe Vera Jel Maskesi

Cilt beyazlatmak için doğal maskeler

Aloe Vera bitkisinin pek çok cilt bakım ürünlerinde yer aldığını biliyorsunuzdur. Adından oldukça sık bahsettiren bu bitki, aynı zamanda cilt renginizi açmak konusunda da oldukça etkilidir. Evde kolaylıkla yetiştirebileceğiniz Aloe Vera bitkisi ile her daim cilt bakımlarınızı yapabilirsiniz. Yapmanız gereken şey bitkinin yaprağını ortadan ikiye bölmektir. Sonrasında içerisinden akan jeli, bir kâseye koymanız yeterlidir. Elde edilen bu jeli, düzenli olarak cildinize günlük olarak sürebilirsiniz.


Yoğurtlu, Domatesli Yulaf Ezmesi Maskesi

yoğurt maskesi

Bu üç malzeme, cildinizde mucizeler yaratacağı gibi aynı zamanda cildinizin renginin açılmasını da sağlayacak. Domates, cilt bakımında oldukça etkili bir malzemedir ve bununla birlikte yoğurt da öyledir. Yulaf ezmesi, domates suyu ve yoğurdu hafif akışkan bir hamur elde edecek ölçülerde karıştırın. Sonrasında cildinize uygulayın, yarım saat bekledikten sonra yıkayın. Haftada üç kez yapabilirsiniz.


Limon Bal Maskesi

limonlu bal maskesi

Cilt beyazlatmak için doğal maskeler sıralamamızda, sıra son tarife geldi. Cilt beyazlatma ve cildi yumuşatma konusunda oldukça etkili olan bu tarifi günlük olarak uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken şey; bir tatlı kaşığı bal içerisine bir tatlı kaşığı limon suyu eklemek ve karıştırmak. İstediğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz başka bakım maskeleri arıyorsanız, maske tarifleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Facebook

 

 

Devamını oku

En Çok Okunanlar