Listeler
Listeler

Tarihteki En İlginç Buluşlar: 8 İlginç İcat

Tarihteki en ilginç buluşlar olarak, sizlere kısa bir liste oluşturduk. Bu buluşların bazıları, tarihin tozlu sayfalarında kalmış bazıları da günümüzün icatlarına fikir olmuş. Hem şaşıracağınız hem de güleceğiniz bu ilginç buluşlar, şimdi bize tuhaf ve ilginç gelse de o zamanlarda oldukça ciddiye alındığı kesin.

Tarihteki En İlginç 8 Buluş

İnsanın gereksinimlerinden dolayı, insanlar tarihten beri değişik icatlar yapmaktadır. Bu icatların bazıları, günümüzde dahi hala kullanılabilirken bazıları da bu ne be? dedirtmektedir. İşte, bu ne be? diyeceğiniz ilginç icatlar:

  • Radyolu Bebek Arabası

Tarihteki en ilginç buluşlar

Bebekle dışarıdayken, bebek dış seslerden etkilenmesin diye böyle bir buluşta bulunulmuş. Bunu günümüzde anneler, telefon ile yapmakta. Buluş mantıklı ama sanki tasarım biraz olmamış gibi.


  • Tek Tekerlekli Motor

ilginç icatlar

Yani motoru yapabildin, keşke tek tekerlek yerine, ikili yapsaydın diyesi geliyor insanın. Tarihteki en ilginç buluşlar arasında, en havalı buluş olabilir. Ama yine de iyi ki günümüzde yok.


  • İçten Isıtmalı Yelek

içten ısıtmalı yelek

Bu buluş bence ilginç değil, mantıklı bir buluş gibi duruyor. Sonuçta soğuk günlerde, polisler üşümesin diye icat edilmiş. Yeleklerin ısıtılabilmesi için sokaklara prizler yerleştirilmiş. Aslında bu kısmı biraz ilginç olabilir.


  • Tembel Gözlüğü

Tarihteki en ilginç buluşlar

Bu gözlüğe tembel gözlüğü denilmiş ama bizce sadece tembeller için değil, hasta kişiler için de çok faydalı bir icat. Böyle kitap okumakta, ne bilim…


  • Gazdan Koruyan Anne ve Bebek Kreasyonu

Tarihteki en ilginç buluşlar

Gazdan derken, bebek gazı değil tabi ki. Zehirli gaz saldırılarının sık olduğu dönemlerde; dışarı çıkan anne ve bebekleri, olası bir saldırıya karşı koruyabilmek için böyle bir buluş yapılmış.


  • Radyolu Şapka

radyolu şapka

Komik durabilir ama bizce günümüze fikir olan bir buluş. Kulaklıkla müzik dinleme fikri ve bunun için üretilen cihazlar, bizce bu buluştan ilham alınarak icat edildi.


  • Ahşap Mayolar

tarihteki mayo modelleri

 

Bu ahşap mayoları, tam olarak neden buldular bilemiyoruz. Vay farklı bir tasarım, denilse de bir fıçıyı andırıyor olması…


  • Gamze makinesi

gamze makinesi

Gamzesi olmayan kadılar, bu makineleri kullanarak gamze sahibi oluyorlarmış. Acaba oluyor muydu? Olsaydı bizce, günümüzde de olurdu… Günümüzde makinesi yok ama cerrahi işlemle gamze sahibi olunabiliyor.

 

 

 

 

 

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir