Genel

Yerli Otomobilin Seri Üretim Tarihi Belli Oldu

Yerli otomobilin seri üretim tarihi belli oldu. Yerli otomobil markamız TOGG, büyük heyecan ile bekleniyor. Elektrikli araba olarak tasarlanan ve oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan TOGG yerli otomobil, 3 önemli aşamalardan geçecek ve sonrasında seri üretime geçilecek. TOGG yerli arabanın CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, resmi Twitter hesabı üzerinden TOGG’un geçeceği 3 aşamayı sıraladı. Bu aşamaları bir video ile paylaşan Mehmet Gürcan Karakaş 2022 yılının son çeyreğinde seri üretime başlanacağını bu şekilde belirtmiş oldu.

Yerli Otomobilin Seri Üretim Tarihi: 2022 Son Çeyrek

Yerli otomobilin seri

Yerli otomobilin seri üretim tarihi büyük heyecan ile bekleniyor. Yerli arabanın özellikleri ve tasarımı ise oldukça iyi ve etkileyici. Ülkemiz için de oldukça etkileyici bir adım olan bu durum için heyecanla bekleniyor. Yerli otomobilin, çevre dostu olması ve gelecekte de bu tarz özelliklere sahip olan araçların yayılması beklendiği için gelecek vadeden bir proje olduğu söylenmektedir.

TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, yerli otomobil ile ilgili gelişen haberleri vermeye devam ediyor. Twitter hesabı üzerinden bir bilgilendirici video paylaşan Karakaş, yerli otomobili hangi aşamaların beklediğini ve bu aşamaların hangi tarihlerde olacağını açıkladı.

TOGG İçin 3 Önemli Aşama

TOGG Yerli otomobilin seri üretim tarihi de verilen bu aşamalar sayesinde ortaya çıkmaktadır. İşte bu aşamalar:

Birinci aşama: İnşaat Süresi

Yerli otomobilin seri üretim tarihi

TOGG için geçtiğimiz zamanlarda Bursa şehrinde, fabrika inşaatına başlandı. Paylaşılan video içerisinde verilen bilgilere göre bu inşaatın bitmesi 18 ay olarak hesaplandı. Ve bu süre içerisinde zemin iyileştirme çalışmaları yapılacak. Zemin iyileştirme için de 6 profesörden danışmanlık alınacak.

İkinci aşama: Ekipman Siparişlerinin Başlaması

Yerli otomobilin seri

Bu aşama için de verilen tarih Ekim ayı olarak görülmektedir. Bu aşamada, ekipman siparişlerinin verileceği ve bununla birlikte fiyat, sektör, maliyet gibi analizlerin de yapılacağı belirtilmektedir.

Üçüncü aşama: Aracın Seri Hattan İndirilmesi

Bu aşama için verilen tarih de 2022 yılının son yani dördüncü çeyreğidir. Bu aşamada; tesislerin kurulması ve aktif hale getirilmesi belirtiliyor. Aynı zamanda, test çalışmalarının yapılması ve onay süreçlerinin de bu aşama da olacağı belirtiliyor. Bu aşamada son işlem ise araçların seri bant üzerinden inmesi olarak belirtilmiş.

Yerli otomobil TOGG için geri sayım sürüyor. TOGG’u bekleyen aşamaların başarılı bir şekilde tamamlanması dileğiyle…

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir