GenelListeler

Havası En Temiz Şehirler: Dünyada

Havası en temiz şehirler olarak, Dünya Sağlık Örgütü tarafından açıklanan yerleri sizlere sunuyoruz. Günümüzde, temiz bir havaya sahip olan bir yer bulmak oldukça zor bir hale geldi. Özellikle, Türkiye’de; İstanbul, İzmir ve Ankara gibi şehirlerde temiz hava mümkün değil. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yayınlanan raporlara göre bu üç şehir, Türkiye’de en kirli havaya sahip olan şehirlerdir. Dünyada, kirli havaya sahip olan bir yer bulmak çok zor değil, asıl zor olan havası temiz olan şehirler bulmak. Bu nedenle, sizler için Dünyada havası temiz olan şehirlerin nereler olduğunu araştırdık.

Havası En Temiz Şehirler

Havası temiz olan bir şehir bulmak çok zordur. Ama yapılan genellemelere göre en temiz havaya sahip olan şehirler, her yıl Dünya Sağlık Örgütü tarafından raporlar ile açıklanmaktadır. Bu raporlara göre havası en temiz şehirler şöyledir:

Türkiye – Ardahan

ardahan

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yayınlanan raporlara göre Ardahan, Türkiye’de bulunan şehirler içerisinde en temiz havaya sahip olan şehir olarak sıralamada yerini aldı.

ABD – Hawaii

Havası en temiz şehirler

Dünya Sağlık Örgütü tarafından Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı olan Hawaii, havası en temiz olan yer olarak açıklandı. Tatil için oldukça hoş plajlara ve otellere sahip olan Hawaii hem tatil hem de temiz hava almanıza olanak tanıyor.

ABD – Montana

Havası en temiz yerler

Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı olan Montana, oldukça güzel bir doğa manzarasına sahiptir. Havası da Dünya Sağlık Örgütü tarafından en temiz yer olarak seçilmiştir. Havası temiz ve aynı zamanda doğası ile kendisine aşık edecek bir yer.

Kanada – Alberta

kanadada temiz yerler

Havası en temiz şehirler içerisinde yer alan bir diğer yer de Kanada’ya bağlı olan Alberta şehridir. Muhteşem bir doğaya sahip olan Alberta, yemyeşil bir doğaya sahiptir.

Finlandiya – Helsinki

Havası en temiz şehirler

Finlandiya’ya bağlı olan Helsinki şehri, havası temiz olan şehirlerden biridir. Şehrin yerleşimi ve doğası, tam olarak gezilip, görülecek bir yerdir. Helsinki şehri, ağırlamış olduğu misafirlerine rağmen temiz havasını korumaktadır.

İsviçre – Zürih

Havası en temiz ülkeleri

Dünya Sağlık Örgütü tarafından açıklanan raporlara göre İsviçre’nin Zürih şehri de temiz bir havaya sahiptir.

 

 

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir