Takip Edin

Güzellik

Kusursuz Cilt İçin Yollar: Günlük Rutinler

Yayınlanma tarihi

-

Kusursuz cilt için yollar

Kusursuz cilt için yollar, birçok işlemden geçmektedir. Cildinizde, problemler varsa, öncelikle bu problemler için uygun olan doğal maskeler uygulamanız gerekmektedir. Farklı cilt tipleri için doğal maske tarifleri yazımıza göz atabilirsiniz. Uyguladığınız maskelerden istediğiniz etkiyi alamıyorsanız, bunun için bir cilt doktoruna başvurabilirsiniz. Kusursuz bir cilde sahip olabilmek, sadece bakım ürünleri kullanmayla elde edilmez. Bunun için birçok yoldan geçmeniz gerekmektedir. Günlük olarak, yapmanız gereken işlemler için sizlere bir liste oluşturduk. Bu listedeki, maddeleri yerine getirdiğinizde, kısa bir zaman sonrasında cildinizde istediğiniz kusursuzluğu yakalayabilirsiniz.

Kusursuz Cilt İçin Yollar: 10 Madde

Cilt bakımları, günlük rutinler, iyi beslenme ve spor… kusursuz cilt için yollar, bu işlemlerden geçmektedir. Eğer, gerçekten istediğini kusursuz bir ciltse bunun için bir emek vermeniz gerekir. İşte kusursuz bir cilt için günlük olarak izlemeniz gereken yollar:

Soğuk suyla yüzünü 2 kez yıka

Kusursuz cilt için yollar

Elbette ki, sabahları uyandığımızda elimizi yüzümüzü yıkarız. Kış aylarında ise çok soğuk olan hava nedeni ile soğuk sudan kaçınırız. Ama kaçınmayın. Yüzünüzü ve ellerinizi soğuk suyla yıkayın. Sabah ve akşam olmak üzere ellerinizi ve yüzünüzü günde 2 kez yıkayın. Yaz aylarında, özellikle çok sıcak olan günlerde bunu 3 kez yapabilirsiniz.


Bol su için

bol su içmek

Su içmek, sadece sağlık için değil kusursuz bir cilt içinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, bol su tüketmeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sayede, vücudunuzun nem dengesini sağlamış olursunuz.


Gece 12’den Önce Uyumaya Çalışın

erken uyumak

Cildin kolajen dengesini sağlamak için erken uyumanız gerekmektedir. Kolajen, gençlik ve cilt bakımı için oldukça önemlidir. Kolajen takviyesi alabilirsiniz ama kendi vücudunuzda kolajen kaybetmemek ve dengeyi sağlamak için erken uyumak çok önemlidir. Çünkü kolajen için en önemli şeylerden biri, gece uykusudur.


Düzenli şekilde tonik kullanın

cilt bakım toniği

Tonik kullanımı, cildin temizlenmesi ve ferahlaması açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle, günlük olarak tonik kullanımını ihmal etmeyin. Tonik seçimi için cilt yapınıza uygun olan toniği seçebilirsiniz ya da ev yapımı doğal toniklerden faydalanabilirsiniz.


Nemlendirici kullanmayı aksatmayın

nemlendirici çeşitleri

Unutmayın ki cilt için en önemli şeylerden biri, nemdir. Cildinizin neme sahip olması, cildinizin sağlığı ve güzelliği için çok önemlidir. Bu nedenle, cilt yapınıza uygun olan nemlendiriciler mutlaka kullanmalısınız.


Makyajını İyi Temizle

makyaj temizleme rutini

Kusursuz cilt için yollar arasında en önemli şey, makyajın tam temizlenmesidir. Hatta sakın ama sakın makyajınızı temizlenemeden uyumayın. Çoğu kişi aman sabah temizlerim diye yatabiliyor. Ama sakın yatmayın, hem unutmayın, gece yatmadan da yüzünüzü yıkamanız gerekmektedir.


Peeling Yapın

peeling çeşitleri

Peeling yapmak, cildin ölü hücrelerden temizlenmesi için oldukça önemli olan bir işlemdir. Peeling işleminizi haftada bir kez ya da iki haftada bir mutlaka yapmanız gerekmektedir. Bu sayede, cildinizi, derinlemesine temizler ve canlandırırsınız.


Yüz Yogası Yapın

yüz yogası

Yüz yogası yapmak da kusursuz cilt için yollar listemizde yer almaktadır. Yüz yogası yapmak, yüzünüzün daha genç ve daha canlı durmasına yardımcı olur. Yüz yogası yapmayı bilmiyorsanız, Youtube üzerinde onlarca kanal, yüz yogasını anlatmaktadır. Bu videolardan birini izleyerek, düzenli yüz yogası yapabilirsiniz.


Cilt bakım maskeleri uygulayın

Kusursuz cilt için yollar

Cildinize uygun olan cilt bakım maskelerini mutlaka uygulayın. Bu sayede, cildinizin ihtiyacı olan bakımı cildinize verirsiniz. Cilt bakım maskesini ister evde yapın isterseniz de hazır alın ama mutlaka yapın.


Profesyonel cilt bakımı yaptırın

profesyonel cilt bakımı

Evde yaptığınız bakımların dışında, profesyonel cilt bakımları yaparak cildinizi daha derinlemesine temizleyebilir ve eksiksiz olarak bakımını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda, cildinizin neye ihtiyacı olduğunu daha kolay anlayabilirsiniz.

Kusursuz cilt için yollar listemizde, uymanız gereken 10 madde bulunmaktadır. Bunları, düzenli olarak uygularsanız, kısa sürede istediğiniz bir cilt yapısına kavuşabilirsiniz.

 

 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Koltuk Altı Kararması İçin Etkili Çözümler

Yayınlanma tarihi

-

Koltuk altı kararması için etkili çözümler olarak, sizlere farklı doğal yöntemler sunuyoruz. Bu sayede, herhangi bir tıbbi bir ilaç kullanmadan evde kendiniz hazırlamış olduğunuz karışımlarla koltuk altınızı beyazlatabilirsiniz.

Koltuk altı kararması, görünüm olarak oldukça kötü durmasının yanı sıra kişiyi de psikolojik olarak etkilemektedir. Bu nedenle, birçok ilaç ve kremler satılmaktadır. Fakat, çoğu kişi bu kremler ve ilaçlar sonrasında istediği sonucu bulamamaktadır.

Koltuk Altı Kararması İçin Etkili 5 Yöntem

Koltuk altı kararmalarınızı ortadan kaldırmak için kremlere para harcamayı bırakın. Çünkü, çoğu krem ve ilaç bunun için çok etkili bir performans sunmuyor. Sunsa dahi, bu sorun için doğal çözümler varken, hiç paranızı boşa harcamayın. İşte, koltuk altı kararması için etkili çözümler:

Limon

Koltuk altı kararması için etkili çözümler

Limonun, cilt rengini açma ve cilde ışıltı verme gibi huyları olduğunu herkes biliyordur. Limondan bir dilim kesin ve koltuk altınıza masaj yaparak, limonun suyunu yedirin. Sürdükten sonra 10 dakika bekleyin ve durulayın. Limon, cildinizin kurumasına neden olabilir. Bu nedenle, nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Limonun kuru etkisi kırmak isterseniz, limonun üzerine birkaç damla bal da damlatabilirsiniz.


Karbonat

karbonat maskeleri

Cilt rengini açma denildiğinde, akla gelen ikinci ürün kesinlikle karbonattır. Karbonatı su ile karıştırıp, macun haline getirin. Sonrasında koltuk altınıza sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yıkayın. Karbonat, koltuk altınızı kısa bir süre içinde aydınlatmaya başlayacaktır.


Pirinç Unu ve Sirke

Koltuk altı kararması için etkili çözümler

Pirinç unu ve sirke, kararmayı giderecek en etkili karışımlardan biridir. Pirinç unu ve sirkeyi, macun haline getirecek şekilde karıştırın. Sonrasında, koltuk altınıza sürün ve kurumasını bekleyin. Oldukça etkili olan bu karışımı, kuruyunca yıkayın ve nemlendirici sürün. Düzenli olarak kullanırsanız, oldukça etkili sonuçlar alırsınız.


Sandal Ağacı Tozu

koltuk altı bakımı

Sandal ağacı tozu, pek çok güzellik maskelerinde kullanılmaktadır. Koltuk altınız için sandal ağacı tozu ile gül suyunu karıştırın. Karışım, bir macun kıvamına geldiğinde koltuk altınıza sürün ve yarım saat bekleyin. Sonrasında durulayın ve nemlendirici sürün. Düzenli yaparsanız, bu karışım da oldukça etkilidir.


Kuru Portakal Kabuğu

koltukaltı kararması

Koltuk altı kararması için etkili çözümler arasında yer alan bir diğer karışım da kuru portakal kabuğu ve gül suyu karışımıdır. Kuru portal kabuğunu rendeleyin ve gül suyu ile macun kıvamına getirin. Koltuk altınızda kuruyana kadar bekletin ve durulayın.

Güzellik maskeleri için tıklayınız.

 

 

 

Devamını oku

Güzellik

Cilt Beyazlatmak İçin Doğal Maskeler: 6 Maske Tarifi

Yayınlanma tarihi

-

Cilt beyazlatmak için doğal maskeler

Cilt beyazlatmak için doğal maskeler varken, boşuna kozmetik ürünlerine dünya kadar para harcamanıza gerek yok. Evdeki malzemeler ile kolaylıkla hazırlayabileceğiniz cilt beyazlatma maskeleri ile hem cildinizi besleyeceksiniz hem de kısa sürede porselen gibi bir cilde sahip olacaksınız. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz maskeler, yazımızın devamında…

Cilt Beyazlatmak İçin Doğal Maskeler

Cilt beyazlatmak için evde kolaylıkla yapabileceğiniz etkili maske tariflerini sizler için araştırdık. Cilt beyazlatmak için doğal maskeler:

Yoğurt Maskesi

yoğurt maskesi

Yoğurt maskesi, evde uygulayabileceğiniz en etkili cilt beyazlatma maskesidir. Tabi burada dediğimiz, marketlerden aldığınız hazır yoğurtlar değil. Tam etkili olsun istiyorsanız, bol süt ile evde hazırlamış olduğunuz yoğurt olması gerekmektedir. Yoğurt içerisine bir şey eklemeden, ince bir tabaka şeklinde cildinize sürün. Yoğurt, cildinizde kuruyana kadar bekleyin ve yıkayın. Yoğurt maskesini her gün yapabilirsiniz. Bir ay içerisinde, cildinizdeki farkı fark edeceksiniz.

 


Limon Maskesi

limon maskesi

Cilt beyazlatmak için oldukça etkili olan bir diğer ürün ise limondur. Limon da tıpkı yoğurt gibi tek başına kararma sorununuzu çözebilmektedir. Limonu ikiye bölün, kararma olan bölgeyi limon dilimi ile birlikte ovalayın. İyice ovalama yaptıktan sonra limon suyu o bölgede kurusun, yarım saat sonra da yıkayın. Bu maskede dikkat etmeniz gereken önemli konu limonun taze kesilerek yapılmasıdır. Bu konuda önerimiz; limonu tam ikiye bölmek yerine her seferinde bir dilim kesin. Bu sayede, bir limonu bir hafta boyunca kullanabilirsiniz.


Nohut Unu Maskesi

Cilt beyazlatmak için doğal maskeler

Nohut unu maskesi de cilt beyazlatma konusunda oldukça etkili olan yöntemlerden biridir. Bu maske için gerekli olan malzemeler; doğal gül suyu ve nohut unudur. Bu iki malzemeyi de aktarlardan oldukça kolay bulabilirsiniz. Uygulama yapacağınız bölgeye göre ölçülerini siz ayarlayabilirsiniz. Un içerisine gül suyunu ekleyerek, macun kıvamına ulaşmasını sağlamanız yeterlidir. Cildiniz oldukça beyazlar ve beslenir. Bu maskeyi haftada bir kez uygulamanız gerekmektedir.


Evde Düzenli Olarak Maskeleri Uygulayın Sorunlarınıza Veda Edin

Evde kolaylıkla yapabileceğiniz maskeler ile cildinizin rengini hem açabilir hem de cildinizi besleyebilirsiniz. Cilt beyazlatmak için doğal maskeler sayesinde hem fazla para harcamazsınız hem de bakımınızı aksatmazsınız:

Aloe Vera Jel Maskesi

Cilt beyazlatmak için doğal maskeler

Aloe Vera bitkisinin pek çok cilt bakım ürünlerinde yer aldığını biliyorsunuzdur. Adından oldukça sık bahsettiren bu bitki, aynı zamanda cilt renginizi açmak konusunda da oldukça etkilidir. Evde kolaylıkla yetiştirebileceğiniz Aloe Vera bitkisi ile her daim cilt bakımlarınızı yapabilirsiniz. Yapmanız gereken şey bitkinin yaprağını ortadan ikiye bölmektir. Sonrasında içerisinden akan jeli, bir kâseye koymanız yeterlidir. Elde edilen bu jeli, düzenli olarak cildinize günlük olarak sürebilirsiniz.


Yoğurtlu, Domatesli Yulaf Ezmesi Maskesi

yoğurt maskesi

Bu üç malzeme, cildinizde mucizeler yaratacağı gibi aynı zamanda cildinizin renginin açılmasını da sağlayacak. Domates, cilt bakımında oldukça etkili bir malzemedir ve bununla birlikte yoğurt da öyledir. Yulaf ezmesi, domates suyu ve yoğurdu hafif akışkan bir hamur elde edecek ölçülerde karıştırın. Sonrasında cildinize uygulayın, yarım saat bekledikten sonra yıkayın. Haftada üç kez yapabilirsiniz.


Limon Bal Maskesi

limonlu bal maskesi

Cilt beyazlatmak için doğal maskeler sıralamamızda, sıra son tarife geldi. Cilt beyazlatma ve cildi yumuşatma konusunda oldukça etkili olan bu tarifi günlük olarak uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken şey; bir tatlı kaşığı bal içerisine bir tatlı kaşığı limon suyu eklemek ve karıştırmak. İstediğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz başka bakım maskeleri arıyorsanız, maske tarifleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Facebook

 

 

Devamını oku

Güzellik

Sarı Saç Bakımı Nasıl Yapılır: 5 Öneri

Yayınlanma tarihi

-

Sarı saç bakımı nasıl yapılır

Sarı saç bakımı nasıl yapılır ve nelere dikkat etmek gerekir, sorusu sarı saçlı ve saçını sarıya boyamak isteyen kadınların en çok merak ettiği sorulardır. Saçı sarıya boyamak, hiçbir işlem yapmadan da saçı oldukça yıpratan bir işlemdir. Özellikle koyu saça sahipseniz, saçınızı sarı yapabilmek için saç açıcı ürünler kullanmanız gerekir. Bu işlem sonucunda da saç oldukça yıpranır. Peki sarı saça nasıl bakım yapılmalıdır? Nelere dikkat etmemiz gerekir? Sarı saçlar için özel bakım maskesi var mıdır? Hepsi yazımızın devamında yer almaktadır.

Sarı Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Sarı saç bakımı nasıl yapılır diye merak edenler için nelere dikkat etmeliler, hangi maskeyi kullanmalılar bunları araştırdık. Sarı saçlıysanız, size sunduğumuz tavsiyelere dikkat etmeniz gerekir, işte bu tavsiyeler:

Sarı saç bakımı

 • Öncelikle saçlarınızı sarıya boyadıysanız ve kendi saç renginiz oldukça koyuysa her ay dip boyası yapmanız gerekir. Bu durum, zaten yıpranan saçın daha çok yıpranmasına neden olur. Bu nedenle, bu noktada dikkat etmeniz gereken şey kesinlikle saç uçlarınızı boya ile temas ettirmemenizdir. Dip boyası yaparken buna çok dikkat edin.
 • Saçlar, açıcı ürün nedeni ile oldukça kuru ve yıpranmış olur. Bu nedenle, saçlarınızı kesinlikle kremsiz bırakmayın. Duş sırasında, duş sonrasında mutlaka nemlendirici krem kullanın. Duş sonrası kreminizi, sadece saç uçlarına sürün.

sarı saç modelleri

 • Saçlarınızı, düzleştirici ya da maşa gibi ısıtıcılardan uzak tutun. Çok seviyorum, yapamadan duramıyorum diyorsanız da en azından en düşük seviyede kullananın. Düşük seviye sizi yoracaktır ama olsun o kadar.
 • Düzleştirici ya da maşa gibi sıcak şekillendiriciler kullanıyorsanız, mutlaka ısıdan koruyan krem ya da karışımlar kullanın. Özellikle argan yağı ya da badem yağını işlem sonrasında saçınızın uçlarına sürün.
 • Saçlarınızı kurutma işlemini aceleniz yoksa kurutma makinasıyla yapmayın. Kendisinin kuruması için salın ve bırakın. Bu durum, nemini korumasına yardımcı olur.
 • Son olarak, size önereceğimiz maskeyi haftada iki ya da üç kez yapın.

Sarı Saç İçin Etkili Maske Tarifi

sarı saç bakm

Sarı saç bakımı nasıl yapılır diyorsanız, işte size oldukça etkili bir doğal saç bakım maskesi tarifi:

Malzemeler:

 • Yarım su bardağı zeytinyağı
 • Yarım su bardağı bal
 • Birkaç damla badem yağı ve varsa argan yağı da damlatılabilir
 • Bir tane yumurta
 • Son olarak da bir tatlı kaşığı kadar tarçın

Sarı saç bakımı nasıl yapılır

Bu karışımların hepsini bir derin kabın içerisinde karıştırın. Malzemeler, iyice birbirine karıştıktan sonra saçlarınıza iyice yedirerek sürün. Normal şartlarda yarım saatte bekletebilirsiniz. Fakat bir saat beklerseniz, daha çok iyi olacaktır.

Devamını oku

Güzellik

Cilt Bakım Maskeleri Ne İşe Yarar?  

Yayınlanma tarihi

-

Cilt bakım maskeleri

Cilt bakım maskeleri sayesinde cildimiz, ihtiyaç duymuş olduğu besini ve bakımı kolaylıkla alır. Bu nedenle, cildimize düzenli bir şekilde maske ile bakım yapmamız gerekir. Cilt bakımı için sunulan birbirinden farklı marka ve içeriğe sahip olan cilt maskesi bulunmaktadır. Fakat bu maskelerden almadan önce ya da görmüş olduğumuz bir maske tarifini yapmadan önce maske tiplerini tanımamız gerekir. Çünkü bakım maskeleri içerisinde yer alan her malzemeler, farklı cilt problemleri için değişiklik göstermektedir. Yani sizin cilt problemiz ne ise ona uygun olan bir bakım maskesi almanız ya da yapmanız gerekmektedir. Bunun için de öncelikle maske tiplerini ve ne işe yaradıklarını bilmeniz gerekir. Size hazırlamış olduğumuz bu yazıda, bakım maske tiplerini ve ne işe yaradıklarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Cilt Bakım Maskeleri ile Bakımlarınızı Aksatmadan Yapın

cilt bakım maskesi

Cilt bakımı, güzelliğimiz için oldukça önemli olan uygulamalardan biridir. Cilt bakımı sadece güzellik için değil, cilt sağlığımız için de oldukça önemli ve gerekli olan bir uygulamadır. Cilt bakımında en önemli işlem ise cilt bakım maskeleri ile yapılan bakımlardır. Cildinizin ihtiyaç duymuş olduğu besini ya da bakımı en etkili bir şekilde maske ile verebilirsiniz. Bu nedenle, oldukça farklı ihtiyaçlar için farklı maske tipleri ortaya çıkmıştır. Bu maske tiplerini bilmeniz, cildiniz için doğru olan bakımı yapmanız açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle, bu yazımızda sizlere direk olarak maske tariflerini değil, öncelikle maske türlerini açıkladık. Bu sayede, hangi maske türünün hangi problem için daha etkili olduğunu öğrenebilir ve yapacağınız bakımları buna göre ayarlayabilirsiniz.

Önce Maske Tiplerini Tanıyın Sonra Bakıma Başlayın

Cilt bakımında en önemli olan şey, cildinizin tam olarak neye ihtiyacı olduğunu belirlemektir. Cilt problemi yaşıyorsanız, öncelikle bu cilt probleminize uygun olan bir bakım uygulamanız daha doğru olacaktır. Farklı cilt problemleri için etkili olan farklı maske tipleri bulunmaktadır. Cilt bakım maskeleri tariflerine geçmeden önce kısaca hemen bu farklı maske tiplerine değinelim.

Soyucu (Peeling) Maske Türleri:

peeling maske

Bu maske tipleri, cildinizin ölü olan hücrelerden temizlenmesi için yapılan bir maske türüdür. Cildinizi derinlemesine temizler ve cildinizin üzerinde yer alan ölü derinin cildinizden temizlenmesini sağlar. Bu maske türü bir problem yaşasanız da yaşamasanız da uygulamanız gereken önemli bir maske türüdür. Cildi canlandırır ve cildin doğal tonunu ortaya çıkartır.

Nemlendirici Maske Türleri:

nemlendirici maske

Bu maske türleri, cildi kuru olanlar için oldukça etkili olan maske türlerindendir. Cilt kuruduğu zaman cilt üzerinde pullanmalar ve çatlaklar meydana gelir. Cilt oldukça yıpranmış ve bakımsız görüneceği gibi aynı zamanda, ciddi cilt sağlık sorunlarına da neden olabilir. Bu gibi problemler yaşıyorsanız ya da kuru bir cilde sahipseniz, nemlendirici maske türlerini mutlaka düzenli olarak kullanmanız gerekir. Nemlendirici maske türleri, cilt bakım maskeleri içerisinde en önemli olan maske türleridir. Nemlendirici maskeler sayesinde, oldukça sağlıklı bir cilt yapısına kavuşabilirsiniz.

Kırışıklık İçin Maske Türleri:

cilt bakım maskeleri

Bu maske türleri, yaşı ilerlemeye başlayan kişiler tarafından doğal bir bakım ile cildin yaşlanmamasına yardımcı olan maske türüdür. Bu maske türleri, genellikle 26 yaş sonrasında kullanılmaya başlanabilir. Bu sayede, cildiniz daha genç ve canlı duracağı gibi aynı zamanda, 30’lu yaşların kırışıklıklarına karşı önlem alınmış olur.

Akne ve Sivilce Maske Türleri:

sivilce maskesi

Bu maske türleri, sivilce problemi yaşayan kişiler tarafından tercih edilen maske türleridir. Bu maske türlerinde genellikle sivilce ve akne oluşumuna engel olacak olan doğal besin kaynakları kullanılır. Bu sayede, cildinizde yer alan sivilceler zaman içerisinde gider ve yerine başka sivilcelerin çıkması engellenir. Unutulmamalıdır ki, maskeler hemen çözüm ortaya sunamaz. Özellikle sivilce için kullanılan maske türleri, düzenli ir kullanım sonrasında etkisini gösteren maske tipleridir.

Besleyici Bakım Maske Türleri:

evde maske tarifleri

Bu maske türleri, farklı vitaminlerden oluşan maskelerdir. Cildinizin düzenli olarak alması gereken vitaminleri, cildinize kolaylıkla ulaştıran maskelerdir. Bu maske türleri, her farklı cilt tipi tarafından kolaylıkla tercih edilebilir.

Cilt bakım maskeleri, oldukça farklı türler ile sizlere bu şekilde sunulmaktadır. Bu farklı türlere göre kolaylıkla seçim yapabilir ve bakımınızın daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Cilt bakımı için evde hazırlayabileceğiniz, birbirinden farklı doğal maske tarifleriyle hazırlamış olduğumuz yazımızı okuyabilirsiniz.

Devamını oku

En Çok Okunanlar