Güzellik

Kusursuz Cilt İçin Yollar: Günlük Rutinler

Kusursuz cilt için yollar, birçok işlemden geçmektedir. Cildinizde, problemler varsa, öncelikle bu problemler için uygun olan doğal maskeler uygulamanız gerekmektedir. Farklı cilt tipleri için doğal maske tarifleri yazımıza göz atabilirsiniz. Uyguladığınız maskelerden istediğiniz etkiyi alamıyorsanız, bunun için bir cilt doktoruna başvurabilirsiniz. Kusursuz bir cilde sahip olabilmek, sadece bakım ürünleri kullanmayla elde edilmez. Bunun için birçok yoldan geçmeniz gerekmektedir. Günlük olarak, yapmanız gereken işlemler için sizlere bir liste oluşturduk. Bu listedeki, maddeleri yerine getirdiğinizde, kısa bir zaman sonrasında cildinizde istediğiniz kusursuzluğu yakalayabilirsiniz.

Kusursuz Cilt İçin Yollar: 10 Madde

Cilt bakımları, günlük rutinler, iyi beslenme ve spor… kusursuz cilt için yollar, bu işlemlerden geçmektedir. Eğer, gerçekten istediğini kusursuz bir ciltse bunun için bir emek vermeniz gerekir. İşte kusursuz bir cilt için günlük olarak izlemeniz gereken yollar:

Soğuk suyla yüzünü 2 kez yıka

Kusursuz cilt için yollar

Elbette ki, sabahları uyandığımızda elimizi yüzümüzü yıkarız. Kış aylarında ise çok soğuk olan hava nedeni ile soğuk sudan kaçınırız. Ama kaçınmayın. Yüzünüzü ve ellerinizi soğuk suyla yıkayın. Sabah ve akşam olmak üzere ellerinizi ve yüzünüzü günde 2 kez yıkayın. Yaz aylarında, özellikle çok sıcak olan günlerde bunu 3 kez yapabilirsiniz.


Bol su için

bol su içmek

Su içmek, sadece sağlık için değil kusursuz bir cilt içinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, bol su tüketmeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sayede, vücudunuzun nem dengesini sağlamış olursunuz.


Gece 12’den Önce Uyumaya Çalışın

erken uyumak

Cildin kolajen dengesini sağlamak için erken uyumanız gerekmektedir. Kolajen, gençlik ve cilt bakımı için oldukça önemlidir. Kolajen takviyesi alabilirsiniz ama kendi vücudunuzda kolajen kaybetmemek ve dengeyi sağlamak için erken uyumak çok önemlidir. Çünkü kolajen için en önemli şeylerden biri, gece uykusudur.


Düzenli şekilde tonik kullanın

cilt bakım toniği

Tonik kullanımı, cildin temizlenmesi ve ferahlaması açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle, günlük olarak tonik kullanımını ihmal etmeyin. Tonik seçimi için cilt yapınıza uygun olan toniği seçebilirsiniz ya da ev yapımı doğal toniklerden faydalanabilirsiniz.


Nemlendirici kullanmayı aksatmayın

nemlendirici çeşitleri

Unutmayın ki cilt için en önemli şeylerden biri, nemdir. Cildinizin neme sahip olması, cildinizin sağlığı ve güzelliği için çok önemlidir. Bu nedenle, cilt yapınıza uygun olan nemlendiriciler mutlaka kullanmalısınız.


Makyajını İyi Temizle

makyaj temizleme rutini

Kusursuz cilt için yollar arasında en önemli şey, makyajın tam temizlenmesidir. Hatta sakın ama sakın makyajınızı temizlenemeden uyumayın. Çoğu kişi aman sabah temizlerim diye yatabiliyor. Ama sakın yatmayın, hem unutmayın, gece yatmadan da yüzünüzü yıkamanız gerekmektedir.


Peeling Yapın

peeling çeşitleri

Peeling yapmak, cildin ölü hücrelerden temizlenmesi için oldukça önemli olan bir işlemdir. Peeling işleminizi haftada bir kez ya da iki haftada bir mutlaka yapmanız gerekmektedir. Bu sayede, cildinizi, derinlemesine temizler ve canlandırırsınız.


Yüz Yogası Yapın

yüz yogası

Yüz yogası yapmak da kusursuz cilt için yollar listemizde yer almaktadır. Yüz yogası yapmak, yüzünüzün daha genç ve daha canlı durmasına yardımcı olur. Yüz yogası yapmayı bilmiyorsanız, Youtube üzerinde onlarca kanal, yüz yogasını anlatmaktadır. Bu videolardan birini izleyerek, düzenli yüz yogası yapabilirsiniz.


Cilt bakım maskeleri uygulayın

Kusursuz cilt için yollar

Cildinize uygun olan cilt bakım maskelerini mutlaka uygulayın. Bu sayede, cildinizin ihtiyacı olan bakımı cildinize verirsiniz. Cilt bakım maskesini ister evde yapın isterseniz de hazır alın ama mutlaka yapın.


Profesyonel cilt bakımı yaptırın

profesyonel cilt bakımı

Evde yaptığınız bakımların dışında, profesyonel cilt bakımları yaparak cildinizi daha derinlemesine temizleyebilir ve eksiksiz olarak bakımını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda, cildinizin neye ihtiyacı olduğunu daha kolay anlayabilirsiniz.

Kusursuz cilt için yollar listemizde, uymanız gereken 10 madde bulunmaktadır. Bunları, düzenli olarak uygularsanız, kısa sürede istediğiniz bir cilt yapısına kavuşabilirsiniz.

 

 

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir