Güzellik

Sarı Saç Bakımı Nasıl Yapılır: 5 Öneri

Sarı saç bakımı nasıl yapılır ve nelere dikkat etmek gerekir, sorusu sarı saçlı ve saçını sarıya boyamak isteyen kadınların en çok merak ettiği sorulardır. Saçı sarıya boyamak, hiçbir işlem yapmadan da saçı oldukça yıpratan bir işlemdir. Özellikle koyu saça sahipseniz, saçınızı sarı yapabilmek için saç açıcı ürünler kullanmanız gerekir. Bu işlem sonucunda da saç oldukça yıpranır. Peki sarı saça nasıl bakım yapılmalıdır? Nelere dikkat etmemiz gerekir? Sarı saçlar için özel bakım maskesi var mıdır? Hepsi yazımızın devamında yer almaktadır.

Sarı Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Sarı saç bakımı nasıl yapılır diye merak edenler için nelere dikkat etmeliler, hangi maskeyi kullanmalılar bunları araştırdık. Sarı saçlıysanız, size sunduğumuz tavsiyelere dikkat etmeniz gerekir, işte bu tavsiyeler:

Sarı saç bakımı

 • Öncelikle saçlarınızı sarıya boyadıysanız ve kendi saç renginiz oldukça koyuysa her ay dip boyası yapmanız gerekir. Bu durum, zaten yıpranan saçın daha çok yıpranmasına neden olur. Bu nedenle, bu noktada dikkat etmeniz gereken şey kesinlikle saç uçlarınızı boya ile temas ettirmemenizdir. Dip boyası yaparken buna çok dikkat edin.
 • Saçlar, açıcı ürün nedeni ile oldukça kuru ve yıpranmış olur. Bu nedenle, saçlarınızı kesinlikle kremsiz bırakmayın. Duş sırasında, duş sonrasında mutlaka nemlendirici krem kullanın. Duş sonrası kreminizi, sadece saç uçlarına sürün.

sarı saç modelleri

 • Saçlarınızı, düzleştirici ya da maşa gibi ısıtıcılardan uzak tutun. Çok seviyorum, yapamadan duramıyorum diyorsanız da en azından en düşük seviyede kullananın. Düşük seviye sizi yoracaktır ama olsun o kadar.
 • Düzleştirici ya da maşa gibi sıcak şekillendiriciler kullanıyorsanız, mutlaka ısıdan koruyan krem ya da karışımlar kullanın. Özellikle argan yağı ya da badem yağını işlem sonrasında saçınızın uçlarına sürün.
 • Saçlarınızı kurutma işlemini aceleniz yoksa kurutma makinasıyla yapmayın. Kendisinin kuruması için salın ve bırakın. Bu durum, nemini korumasına yardımcı olur.
 • Son olarak, size önereceğimiz maskeyi haftada iki ya da üç kez yapın.

Sarı Saç İçin Etkili Maske Tarifi

sarı saç bakm

Sarı saç bakımı nasıl yapılır diyorsanız, işte size oldukça etkili bir doğal saç bakım maskesi tarifi:

Malzemeler:

 • Yarım su bardağı zeytinyağı
 • Yarım su bardağı bal
 • Birkaç damla badem yağı ve varsa argan yağı da damlatılabilir
 • Bir tane yumurta
 • Son olarak da bir tatlı kaşığı kadar tarçın

Sarı saç bakımı nasıl yapılır

Bu karışımların hepsini bir derin kabın içerisinde karıştırın. Malzemeler, iyice birbirine karıştıktan sonra saçlarınıza iyice yedirerek sürün. Normal şartlarda yarım saatte bekletebilirsiniz. Fakat bir saat beklerseniz, daha çok iyi olacaktır.

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir