Listeler
Listeler

Amerika’da Yasaklı Bölgeler: Bu 6 Yere Kesinlikle Giriş Yok

Amerika denildiğinde gizemler, teoriler havada uçuşuyor. Amerika’da yasaklı bölgeler arasında en bilinen 51.Bögedir. Ama yasaklı olan bölge sadece bu bölgeden ibaret değil; ülkenin farklı bölgelerinde farklı nedenlerden dolayı kesinlikle girişlerin yasak olduğu yerler bulunuyor.

Bu yasaklı bölgelerin bazıları o kadar gizli tutuluyor ki, Amerikan başkanı dahil alınmıyor. Bu durum tabi ki insanlarda, büyük bir merak duygusu oluşturuyor. Sizlere 51.Bölge dahil, Amerika’da 6 yasaklı bölge listesi oluşturduk.

 

Amerika’da yasaklı bölgeler
1) Nevada – 51.Bölge
51.bölge Amerika ve Dünya’da en çok merak edilen bölgeler arasındadır. Bölge ilgili pek çok teori üretildi fakat hiçbirinin de doğruluğu teyit edilmedi. Bölgeye, Amerikan Başkanı dahil özel nedenlere bağlı olarak, özel izin belgeleri ile giriş yapabiliyor. Bölgeye, izinsiz giren her kim olursa olsun öldürülmektedir. Bölge yoğun bir şekilde sensör ve kameralar ile korunmaktadır. Öyle ki, bölgede köstebek yuva yapsa bile hemen tespit edilebiliyor. Amerika Devleti bu bölgeyi havacılık ve test bölgesi olarak kullandıklarını söylüyor. Bölge, Google haritalardan dahi gözlenemiyor.


Amerika’da yasaklı bölgeler
2) Fort Knox Kalesi
Amerika’da yasaklı bölgeler arasında yer alan bu bölge bir ordu kampı olarak kullanılmaktadır. Ama bu durumun yanı sıra bu kalede, çok önemli ve gizli olan tarihi dokümanlar da saklanmaktadır. Ülkede yer alan önemli tarihi eserler de bu bölgede korunmaktadır. Bu nedenle, girilmesi kesinlikle yasak olan bölgelerden biridir. Kale, çok fazla sayıda gizli kamera ve askeri güçle korunmaktadır.


new york federal bankası
3) New York Federal Rezerv Bankası
Amerika’nın popüler bina yapılarından biri olsa da içi çok üst seviyede korunmaktadır. Binanın özelliği, deniz seviyesinden tam 60 metre derine inşa edilmiştir. Keskin nişancılar tarafından 7/24 gözlenen ve korunan bina da Dünya bulunan altınların %25’i bulunuyor.


cheyenne dağı tüneli
4) Cheyenne Dağı Tüneli
Size, tıpkı 51.Bölge tadında gizli bir bölge daha sunalım. Amerika’da yasaklı bölgeler arasında yer alan Cheyenne Dağı, Amerikan Uzay Komutanlığı tarafından kullanılmaktadır. Bölgede daha önce Kuzey Amerika Komutanlığı da bulunuyordu, fakat daha sonra taşındı. Bölge, saf granitlerle ve çeliklerle korunmaktadır. Bölgeye giriş kesinlikle yasak olduğu için burası hakkında da farklı teoriler ortaya atılmaktadır.


amerika yasak

5) Mormon Kiliselerinin Merkezinde Yer Alan Gizli Depo
Mormon Kiliselerinin merkezi olarak bilinen yer Amerika Utah eyaletinde yer almaktadır. Bu kilisenin deposu, yeri tam 600 metre altında yer aldığı söylenmektedir. Bu depoda tarihi kayıtlar, tarihi belgelerin yanı sıra en büyük soy kaydının da bulunduğu söylenmektedir. Bu nedenle, bu bölgede Amerika’da yasaklı bölgeler arasında yer almaktadır. Bölge, sensör ve güvenlik kameraları ile sıkı bir şekilde korunmaktadır. Depoya, özel izinler alınarak inilebilmektedir.


greenbrier oteli
6) The Greenbrier Sığınağı
Greenbrier Oteli, Amerika’nın ünlü ve lüks otellerinden biridir. Fakat bu otelin altına inşa edilen sığınak, Amerikan Kongre Üyelerini ve Amerikan Başkanını korumak için yapılmıştır. Bu bölgeye tahmin edersiniz ki giriş yasak. Bu sığınağın inşa edilmesinin amacı, olası bir nükleer savaş sırasında üyelerin ve başkanın korunmasıdır. Sığınakta bulunan kapı 25 ton ağırlığındadır ve nükleer patlamaya dayanıklıdır. Sığınak, kolaylıkla 30 yıl yaşanaca şekilde tasarlanmıştır.

Düşünceli

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir