Teknoloji

Kamerası En İyi Olan Telefonlar Listesi

Kamerası en iyi olan telefonlar hemen hemen hepimizin hayalidir. Bir telefon almadan önce kamerasının ne kadar iyi olduğuna önem veren kişiler için en iyi kameraya sahip olan cep telefonlarını araştırdık. Araştırmış olduğumuz markalar ile sizlere bir liste oluşturduk. Bu listeye göz atarak, kamerası oldukça iyi olan ve iyi çekimler yapan telefonlardan birini seçebilirsiniz. Kamerası iyi olan akıllı cep telefonları, sadece kamera bakımdan değil aynı zamanda diğer özelikleri ile de ön plana çıkmaktadır. Size sunmuş olduğumuz bu liste içerisinde, sadece kamera özelliklerine değindik. Eğer, diğer özellikleri ile ön plana çıkan diğer telefonlara da göz atmak isterseniz, özellikleri en iyi olan telefonlar adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kamerası En İyi Olan Telefonlar Modelleri

kamerası kaliteli telefonlar

Kamerası iyi olan telefonlar sayesinde, oldukça kaliteli çekimler yapılabilmektedir. Günümüzde, kamera çekimleri oldukça önemli bir noktaya gelmiş durumdadır. Bu noktada, kamera çekimine önem verenler için kamerası en iyi olan telefonlar şöyledir:

Huawei P40 Pro:

Son zamanlarda en çok tercih edilen telefon markası olan Huawei markasının üretmiş olduğu P40 Pro modeli, oldukça kaliteli çekimler için en ideal model diyebiliriz. Huawei P40 Pro modelinin özellikleri şöyle:

 • Ekran boyutu 6.58 inç, 1200×2640 piksel çözünürlük sunmaktadır.
 • İşlemci gücü 2.86 GHz hıza sahip sekiz çekirdekli bir işlemciye sahip (kirin 990).
 • Telefonun arka kısmında toplamda 3 farklı kamera ve derinlik sensörü bulunmaktadır.
 • Arka tarafta bulunan bu kameralar ise şöyledir: 50 megapiksel geniş açılı bir ana kamera ve diyaframı f/1.9’dur; diğer kamera 12 megapiksel periskop kamera ve diyaframı f/3.4’dür; son kamera ise 40 megapiksel ultra geniş açıya sahip kamera ve bunun da diyaframı f/1.8’dir.
 • Telefonun yakınlaştırma özelliğine bakıldığında ise 5x optik oranında bir yakınlaştırma yapmaktadır.
 • Telefonun ön kamerası da oldukça gelişmiş özelliklere sahiptir. 32 megapiksele sahip olan ön kamera, f/2.2 diyaframa sahiptir.
 • Ön kısımda kameraya aynı zamanda, derinlik algılayan sensör de eşlik etmektedir.

Oppo Find X2 Pro:

Oppo markası da son yıllarda oldukça başarılı akıllı telefonlar ile gündeme gelmektedir. Markanın sunmuş olduğu Find X2 Pro modeli, fotoğraf ya da video çekimleri için oldukça kaliteli çekimler yapmanızı sağlayan kamerası en iyi olan telefonlar içerisinde yer almaktadır. Oppo Find X2 Pro akıllı telefonun özellikleri ise şöyledir:

 • Telefonun ekran büyüklüğü, 6.7 inç, 1440×3168 piksel çözünürlüğe sahiptir.
 • İşlemci modeli ise oldukça başarılı olan Snapdragon 865 ‘e sahiptir.
 • Telefonun ön kamerası da oldukça güçlü, 32 megapiksele sahip olan ön kameranın diyaframı ise f/2.4 olarak sunulmaktadır. Ön kamera aynı zamanda, 1080p video kaydedebilmektedir.
 • Telefonun arka kısmında ise 3 farklı özelliğe sahip olan kamera bulunmaktadır.
 • Arka tarafta yer alan kameraların özellikleri şöyle: ana kamera geniş bir açıya sahip olup, 48 megapiksel çözünürlüğe sahiptir, aynı zamanda diyaframı f/1.8 olarak sunulmaktadır. Diğer kamera; 13 megapiksele sahip olan periskop kameradır ve diyaframı ise f/3.0 olarak sunulmaktadır. Üçüncü kamera ise, 48 megapiksele sahip ve diyaframı da f/2.2 olarak sunulan ultra geniş açıya sahip bir kameradır.

Xiaomi Mi 10 Pro:

Kamerası en iyi olan telefon

Kamerası en iyi olan telefonlar arasında yer alan Xiaomi markanın bu modeli, oldukça başarılı çekimler için tercih edebileceğiniz bir akıllı telefon olarak sizlere sunulmaktadır. Başarılı akıllı telefonları ile oldukça adından duyuran marka, bu modeli ile sizlere oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan bir kamera sistemi sunmaktadır. Xiaomi Mi 10 Pro modelinin özellikleri şöyledir:

 • Telefonun ekran özelliği Super Amoled ekrandır. 6.67 inçe sahip olan telefon, 1080×2340 piksel çözünürlüğü ile sizlere sunulmaktadır.
 • Telefonun işlemcisi de oldukça başarılı bir işlemci olan Snapdragon 865 işlemcidir.
 • Telefonun arka kısmında toplam olarak oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan 4 farklı kamera bulunmaktadır.
 • Arka kısmında bulunan kameraların özellikleri şöyledir: ana kamerası geniş açısı ile 108 megapiksel çözünürlüğe ve f/1.7 diyaframa sahiptir; ikinci kamera 8 megapiksel ile f/2.0 diyaframa sahip olan telefoto kameradır; üçüncü kamerası 12 megapiksel ile f/2.0 diyaframa sahip olan portre kameradır; son olarak dördüncü kamerası 20 megapiksel ile f/2.2 diyaframa sahip olan ultra geniş açıya sahip olan kameradır.

Honor 30 Pro Plus:

Honor markası tarafından sunulan bu model, kamerası en iyi olan telefonlar arasında yer almaktadır. Kamera çekimlerinin yanı sıra farklı özellikleri ile de dikkat çeken bu telefon, kaliteli çekimler yapabilmeniz için oldukça doğru bir seçim olabilir. Honor 30 Pro Plus modelinin özellikleri şöyledir:

 • Oldukça şık bir görünüme sahip olan bu akıllı telefon gücünü Kirin 990 işlemciden alıyor.
 • Telefonun arka kısmında 3 farklı özelliklere sahip olan kamera yer almaktadır.
 • Arka kısmında yer alan ana kamera, geniş açıya sahip olan 50 megapiksel çözünürlüğü ve f/1.9 diyaframa sahip olan gelişmiş bir kameradır.
 • Bu kameraya eşlik eden diğer kamera ise periskop kameradır ve 8 megapiksel ile f/3.4 diyaframa sahiptir.
 • Son olarak ultra geniş açıya sahip olan ve 16 megapiksel ile f/2.2 diyaframa sahip olan kamera bulunmaktadır.
 • Telefonun arka kısmında yer alan gelişmiş kameraların yanı sıra 2 megapiksel çözünürlüğe sahip olan bir derinlik sensörü de bulunmaktadır.

Sizlere sunmuş olduğumuz kamerası en iyi olan telefonlar listesinde, en çok beğenilen ve tercih edilen dört farklı markayı sunduk. Bu modellerin, DxOMark puanları da oldukça yüksektir. Telefonunuz ile oldukça kaliteli çekimler yapmak istiyorsanız, bu modellerden birini tercih edebilirsiniz.

 

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir