Listeler
Listeler

Yaz Kitap Önerileri

Yaz kitap önerileri ile sizlere, bir solukta okuyabileceğiniz, oldukça etkileyici kitapları öneriyoruz. Yaz kitap önerisi olarak sunmuş olduğumuz, 3 ayrı kitap bulunmaktadır. Büyük başarılar yakalamış yazarlar tarafından yazılmış olan bu kitapları, kısa bir süre içerisinde okuyabilirsiniz. Hangi kitabı okuyacağım diye merak edenler için yaz mevsimine eşlik edecek kitap önerilerini hazırladık.

Yaz Kitap Önerileri: Bir Haftada Bitecek 3 Kitap

kitap önerisi

Yazın tatilde ya da akşamları işten gelindiğinde, bir içecek ile oldukça huzurlu bir şekilde kitap okumak isteyenler için, bir haftada bitebilecek 3 kitap listeledik. Yaz kitap önerileri olarak sunmuş olduğumuz bu listede yer alan kitaplar, insanların hayatlarında karşılarına çıkabileceği olaylardan bahsederken, her insan biraz kendisini karakterler içerisinde bulacak. Sürükleyici bir anlatıma sahip olan ve farklı zamanlarda en iyi kitap olarak seçilen kitaplar şöyle:

Canavarın Çağrısı – Patrick Ness

canavarın çağrısı

Canavarın Çağrısı romanı, İngiliz yazar Patrick Ness tarafından kaleme alınmıştır. Oldukça sürükleyici bir roman olan Canavarın Çağrısı kitabı, en çok satılan kitaplar arasına girmeyi başarmış bir eserdir. Kitap içerisinde; gülümseten anılar, cesurluk gerektiren durumlar ve ürkütücü olaylar yaşanmaktadır. Kitapta, Conor adlı bir çocuk anlatılmaktadır. Annesi hasta olan Conor’un yalnız geçen hayatı ve karşısına çıkan canavar ile mücadelesini tek solukta okuyacaksınız. Sürükleyici romanlar arasında yer alan Canavarın Çağrısı kitabı aynı zamanda, İspanyol yönetmen olan Juan Antonio Bayona tarafından beyaz perdeye de taşındı. 224 sayfadan oluşan kitap içerisinde; umudu, üzüntüyü, heyecanı kısaca hayatınızdan olan pek çok duyguyu bulacaksınız.

Uyuyan Adam – Georges Perec

kitap önerimi

Yaz kitap önerileri listemiz içerisinde yer alan ikinci kitap, Uyuyan adam romanıdır. Georges Perec tarafından yazılan bu kitap, 112 sayfadan oluşmaktadır. Bir ya da iki saat içerisinde hemen okuyup, bitirebileceğiniz bir kitap olan Uyuyan Adam romanı, sürükleyici bir kitaptır. Severek okuyacağınız, içinde kendinizi bulacağınız kitap, Sosi Dolanoğlu tarafından çevrilmiştir. Kitap anlatım tarzında, ikinci şahıs kullanılmıştır.

Baba Öyküler – Jehan Barbur

baba öyküler

Listemizin son kitap önerisi de Baba Öyküler kitabıdır. Geçmişten günümüze uzanan eserlerde oldukça derin izler bırakmış olan isimlerin öykülerine yer verilen bu kitapta; kendinizi, ailenizi ve hayatınızı bulacaksınız. Serra Yıldız’dan Ali Nesin’e, Sevinç Erbulak’tan Fazıl Say’a kadar oldukça değerli kişilerin öykülerini, oldukça keyifli bir şekilde okuyacaksınız.

 

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir