Teknoloji

DALL-E Nasıl Kullanılır? Cümlelerinizi Görsele Çeviren Yapay Zeka

Yapay zeka ile günümüzde çeşitli işler yapılmaya devam ediliyor. Her geçen gün farklı bir şekilde karşımıza çıkan yapay zeka; şimdi de cümlelerimizi görsele çeviren bir teknoloji ile karşımıza çıkıyor.

DALL-E, yazdığımız cümleleri adeta bir sanat çalışmasına çeviriyor. İlk duyurulduğu zaman sadece belli bir kısım kullanabiliyordu. Ama artık herkese açık hale geldi. Durum bu olunca da DALL-E nasıl kullanılır sizlere detaylı bir şekilde anlatalım. Sizler de dilerseniz, siteden istediğiniz her şeyi bir çizime ya da görsele çevirebilirsiniz.

DALL-E Nasıl Kullanılır? Nereden Ulaşabilirsiniz?

Sanat için en önemli şey hayal etmektir. Ama bazen yetenekler ya da ekipmanlar bu hayali sanata döndürmekte yetersiz kalabiliyor. Yapay zeka çalışmaları ise bu yönde oldukça ileri seviyelere ulaşmaya devam ediyor. Buna en son örnek DALL-E, olarak gösterebiliriz. DALL-E, yazdığınız cümleleri görsele çeviriyor. Bazı çalışmaları o kadar gerçekçi ki, yapaylığından da şüpheye düşürüyor.

Sizler de yazdığınız cümleleri kolaylıkla çizime döndürebilirsiniz. Bunun için DALL-E nasıl kullanılıyor sırasıyla anlatalım:
• Öncelikle DALL-E’de bir üyelik hesabı açmanız gerekiyor. Kolaylıkla erişebilmek için buraya tıklayabilirsiniz. Her site ya da uygulama için gerekli olan üyelik DALL-E’de de geçerlidir. İşlem yapabilmek için üye olmanız zorunludur.
• Giriş sayfasında Sign-up ya da üye ol kısmından siteye üyeliğinizi yapabilirsiniz.

DALL-E nasıl kullanılır
• Üyelik için doğrulama kodu isteniyor. Doğrulama kodu kullandığınız telefona gönderilmektedir. Bu doğrulamanın nedeni ise insanların birden fazla hesap açarak, sitenin sağlamış olduğu ücretsiz kredilerin suiistimal edilmemesidir. Ayrıca DALL-E, gerçek kullanıcı çoğunluğuna da ulaşmak istiyor.
• Doğrulama kodunu girdikten sonra üyeliğiniz hemen aktif hale gelecektir.
• Üyeliğinizi tamamladıktan sonra sizi işlem yapabileceğiniz sayfa direk karşılıyor.

DALL-E nasıl kullanılır
• Burada cümle çubuğuna dilediğiniz şeyleri yazarak, görsele çevirebilirsiniz. Örneğin “ Mars’ta kahve içen bir civciv” görselini yaptık.

DALL-E nasıl kullanılır yazımızın sonuna gelirken sizlere bonus bilgiler de verelim. Siteye kayıt olduğunuzda size ilk ay 50 ücretsiz kredi tanımlamaktadır. Sonraki aylarda ise aylık olarak 15 ücretsiz kredi tanımlamaktadır. Bu kredileri kullanarak istediğiniz şeyleri cümleye dökerek, görsele çevirebilirsiniz. Üstelik yapılan görselleri kolaylıkla da indirebilirsiniz.

Diğer yapılan örnekler:

DALL-E


DALL-E

Diğer teknoloji yazılarımıza da göz atın.

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir