Listeler
Listeler

En İyi Uzay Filmleri IMDb Puan Sıralamasıyla

En iyi uzay filmleri için hazırlamış olduğumuz bu listede, sizlere en kaliteli ve IMDb puanı ile ön plana çıkmış olan filmleri sunuyoruz. Uzay filmleri, bilimsel konular ve etkileyici sahneleri ile adeta hem görsel hem de zihinsel bir keyif sunmaktadır. Bilim kurgu filmlerini sevin ya da sevmeyin, uzay filmleri her alandan kişiyi kendisine çekebilmektedir. Aksiyon, bilgi, komedi, dram ya da pek çok şeyi, bir uzay filmi içerisinde bulabilirsiniz.

En İyi Uzay Filmleri

En keyifli ve izlerken en düşündüren, heyecanlandıran uzay filmlerinden sizlere bir liste oluşturduk. İçerisinde, izlemediğiniz bir varsa mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz. Konusu genellikle uzayda geçen En iyi uzay filmleri şöyle:

Yıldız Savaşları – Star Wars (1997)

En iyi uzay filmleri

Filmin serisi hala devam etmektedir. Uzay filmleri arasında, en çok takip edilen ve en çok izlenen filmdir. Filmde, gerilim, aksiyon, aşk ve dram gibi pek çok şeyi bulabilirsiniz. Filmin bütün serisi, oldukça başarılı ve beğenilmektedir.

IMDb: 8,6


Yıldızlararası (2014)

interstaller filmi

En iyi uzay filmleri arasında başı çeken Yıldızlararası, sizlere harika bir hikâye sunuyor. Filmde, karadelik ve aynı zamanda 5.boyut çevresinde gerçekleşen olayları izleyeceksiniz. Zihninizde fırtınalar yaratacak olan Yıldızlararası, aynı zaman sadece uzay filmlerinde değil; gelmiş geçiş en iyi film yapımları listesinde de yer almıştır.

IMDb: 8,6


Alien (1979)

En iyi uzay filmleri

IMDb puanı 8,4 olan ve oldukça etkileyici ve sürükleyici bir film olan Alien, izlemeniz gereken büyük yapımlardan biridir. En iyi uzay filmleri arasında başlarda gelen bu film, uzayda uzay gemisi içerisinde geçen harika bir konuya sahiptir. Dünyaya geri dönen bir kargo uzay gemisi ve gemi içerisinde yer alan mürettebatın başına gelen olaylar anlatılmaktadır.

IMDb: 8,4


Marslı ( 2015)

marslı filmi

Marsa giden bir ekip araştırma görevi yaparken, bir kum fırtınası çıkar ve bunun üzerine geri dönmeleri gerekir.  Bu sırada, oldukça şiddetlenen fırtına nedeni ile mürettebattan birini geride bırakmak zorunda kalırlar. Geride kalan Mark Watney bir botanikçidir ve Mars’ta tek başına hayatta kalmaya çalışır. Oldukça sürükleyici olan filmde, Mark Watney’in zekasına hayran kalacaksınız.

IMDb: 8,0


Star Trek (2009)

star trek serisi

Star Trek film serisinin hepsini en iyi uzay filmleri diye önerebiliriz. Dünyanın en gelişmiş uzay gemisi olan Atılgan ve mürettebatının uzayda karşılaşmış oldukları düşmanlarla olan mücadelesini anlatmaktadır. Severek izleyebileceğiniz film serisinin ilki olan 2009 filmi, IMDb’den 7,9 puan almayı başarmıştır.

IMDb: 7,9


Yerçekimi (2013)

En iyi uzay filmleri

Yerçekimi, en iyi uzay filmleri arasında olmazsa olmazlardan biridir. Filmin konusu; uzay görevine çıkan bir ekibin başına gelenleri anlatıyor. Ekip, uzaya çıktıklarında bir gök cismi uzay gemisine çarpar ve parçalanır. Dünya ile iletişimi tamamen kesilen eki, oldukça zorlu bir mücadele içerisine girer. Uzaya son kez çıkan ve uçuştan sonra emekli olacak olan Ryan Stone ve ekibi, hayatta kalmaya çalışır.

IMDb: 7,7


İlk Adam (2018)

firstman movie

Uzaya karşı merakınız varsa, o zaman astronotlar da ilginizi çeker. Pek çok astronot tanırız, fakat onların neler yaşadığını, neler hissettiklerini bilemeyiz derin bir hikâyeye sahip olan film, bu konuda bizlere bilgiler veriyor. 60’lı yıllarda, Sovyetler ile ABD arasında geçen uzay yarışında neler yaşandığı, astronotların ne gibi zorluklardan geçtiğini oldukça başarılı bir şekilde anlatan film, sizleri etkileyecek.

IMDb: 7,3


Gün Işığı (2007)

Günışığı Film Konusu

En iyi uzay filmleri arasında yer alan Gün Işığı filmi, 2007 senesinde yayınlanmış ve oldukça beğenilmiştir. Filmin konusu, Güneşin yok olmaya başlaması ile başlıyor. Güneşin yok olması demek, yaşamında son bulması anlamına gelmektedir. Bunun için Güneşi tekrardan hareket geçirmek için bir 8 kişilik ekip yollanır. Ekip, dünya ile iletişimi kesilince hayatta kalmak için mücadele eder. Sürükleyici ve gerilim dolu sahnelere sahip olan Gün Işığı filmini izlemediyseniz, bir bakın deriz.

IMDb: 7,2


SpaceBalls (1987)

En iyi uzay filmleri

Bu liste, efsaneyi sunmadan bitemez. Spaceballs filmi, 1987 senesinde çekildi ve hala izlenmektedir. 80’li yılları düşününce oldukça kaliteli bir yapım olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Filmin konusu ve karakterleri, oldukça seveceğiniz türden. Uzay filmlerini seviyorsanız, mutlaka izlemelisiniz.

IMDb: 7,1


Prometheus (2012)

prometheus

Uzay filmleri içerisinde en iyilerden olan Prometheus; sizlere bilimkurguyu, gerilimi, aksiyonu ve mücadeleyi sunuyor. Evrenin en karanlık yerinde, yaşamın başlangıcı için bilgi arayan bir araştırma ekibin yaşadıklarını konu alan film; Alien filmini de içerisine alıyor. Oldukça sürükleyici olan filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

IMDb: 7,0


Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu (2017)

uzay filmleri

Filmin konusu; 28.yüzyıl dünyasını konu alıyor. Laureline ve Valerian bir operasyon biriminde görevlilerdir. İkili, Savunma Bakanlığı tarafından verilen emir ile oldukça etkileyici şehir olan Alpha’ya gider. Alpa şehri, evren içerisinde yer alan farklı türlerin bir araya geldiği; bilgiyi, kültürü ve tecrübelerini paylaştığı bir yerdir. İkilinin bu bölgede bir gizem keşfetmesi ve ardından gelen olayları yansıtmaktadır. Film içerisinde, aşk, dram, heyecan, aksiyon gibi pek çok şeyi bulabileceksiniz.

IMDb: 6,5

instagram Film önerileri 

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir