Güzellik

Koltuk Altı Kararması İçin Etkili Çözümler

Koltuk altı kararması için etkili çözümler olarak, sizlere farklı doğal yöntemler sunuyoruz. Bu sayede, herhangi bir tıbbi bir ilaç kullanmadan evde kendiniz hazırlamış olduğunuz karışımlarla koltuk altınızı beyazlatabilirsiniz.

Koltuk altı kararması, görünüm olarak oldukça kötü durmasının yanı sıra kişiyi de psikolojik olarak etkilemektedir. Bu nedenle, birçok ilaç ve kremler satılmaktadır. Fakat, çoğu kişi bu kremler ve ilaçlar sonrasında istediği sonucu bulamamaktadır.

Koltuk Altı Kararması İçin Etkili 5 Yöntem

Koltuk altı kararmalarınızı ortadan kaldırmak için kremlere para harcamayı bırakın. Çünkü, çoğu krem ve ilaç bunun için çok etkili bir performans sunmuyor. Sunsa dahi, bu sorun için doğal çözümler varken, hiç paranızı boşa harcamayın. İşte, koltuk altı kararması için etkili çözümler:

Limon

Koltuk altı kararması için etkili çözümler

Limonun, cilt rengini açma ve cilde ışıltı verme gibi huyları olduğunu herkes biliyordur. Limondan bir dilim kesin ve koltuk altınıza masaj yaparak, limonun suyunu yedirin. Sürdükten sonra 10 dakika bekleyin ve durulayın. Limon, cildinizin kurumasına neden olabilir. Bu nedenle, nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Limonun kuru etkisi kırmak isterseniz, limonun üzerine birkaç damla bal da damlatabilirsiniz.


Karbonat

karbonat maskeleri

Cilt rengini açma denildiğinde, akla gelen ikinci ürün kesinlikle karbonattır. Karbonatı su ile karıştırıp, macun haline getirin. Sonrasında koltuk altınıza sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yıkayın. Karbonat, koltuk altınızı kısa bir süre içinde aydınlatmaya başlayacaktır.


Pirinç Unu ve Sirke

Koltuk altı kararması için etkili çözümler

Pirinç unu ve sirke, kararmayı giderecek en etkili karışımlardan biridir. Pirinç unu ve sirkeyi, macun haline getirecek şekilde karıştırın. Sonrasında, koltuk altınıza sürün ve kurumasını bekleyin. Oldukça etkili olan bu karışımı, kuruyunca yıkayın ve nemlendirici sürün. Düzenli olarak kullanırsanız, oldukça etkili sonuçlar alırsınız.


Sandal Ağacı Tozu

koltuk altı bakımı

Sandal ağacı tozu, pek çok güzellik maskelerinde kullanılmaktadır. Koltuk altınız için sandal ağacı tozu ile gül suyunu karıştırın. Karışım, bir macun kıvamına geldiğinde koltuk altınıza sürün ve yarım saat bekleyin. Sonrasında durulayın ve nemlendirici sürün. Düzenli yaparsanız, bu karışım da oldukça etkilidir.


Kuru Portakal Kabuğu

koltukaltı kararması

Koltuk altı kararması için etkili çözümler arasında yer alan bir diğer karışım da kuru portakal kabuğu ve gül suyu karışımıdır. Kuru portal kabuğunu rendeleyin ve gül suyu ile macun kıvamına getirin. Koltuk altınızda kuruyana kadar bekletin ve durulayın.

Güzellik maskeleri için tıklayınız.

 

 

 

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir