Listeler
Listeler

The Godfather Replikleri: Üçlemenin En Çarpıcı Film Replikleri

The Godfather filmi sinema tarihine adını yazdırmış kült filmlerin başında geliyor. Yönetmenimiz Francis Ford Coppola ve kitabın yazarı Mario Puzo böyle bir şaheseri uyarlama konusunda zaman zaman fikir ayrılıklarına düşseler de harika bir iş çıkarmışlar. Film birçok açıdan; ikonik sahnesiyle, senaryosuyla, müzikleriyle sinemaseverlerin büyük beğenisi kazandı.“O at başını unutabileniniz var mı? Ya da Don Corleone‘nun manavdaki portakal sahnesini…” Ayrıca film En İyi Erkek Oyuncu (Marlon Brando) ve (Robert De Niro) En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dahil olmak üzere 29 adaylıktan 9 Akademi Ödülü almayı da bildi. The Godfather Replikleri ise filme dair dikkat edilmesi gereken hususlardan bir diğeri. Filmde oluşturulan genel dil yapısı suç dünyasının tam göbeğindeymişsiniz gibi hissettiriyor. Filmde geçen diyaloglardan bazı replikler diğerlerinden sıyrılıyor.

Gelin, bu The Godfather Replikleri hangileriymiş hep birlikte görelim.

 

The Godfather Replikleri içinden en sevilenler

1. Michael ve Fred arasında geçen bir konuşmada yer alan replik. Serinin üç filminde de aile bağları her zaman vurgulanıyor.

The Godfather Replikleri

2. Michael Corleone bu işlerin başına geçmeyi hiç istememesine rağmen babası Don Vito Corleone onu seçti. Yozlaşma; dini kurumlar, siyaset ve ticaret gibi pek çok yerde Michael’in karşına çıktı.

3. Don Vito Corleone ne kadar suç dünyasının en üstlerinde yer alan bir karakter olsada, onu filmde geniş ailesiyle, torunlarıyla vakit geçirirken de görüyoruz.

The Godfather

4. Burada Don Vito Corleone avukatları kastederek bu repliği veriyor.

5. Siz de Michael Corleone gibi mi düşünüyorsunuz?

The Godfather Replikler

6. Bu repliğin The Godfather serisinin kaçıncı filminde, kim tarafında söylendiğini hatırlıyorsanız yorum kısmına yazın.

En Çarpıcı Film Replikler

7. Bu repliği veren Sollozzo iş olarak sanırım uyuşturucu işini kastediyor. Çünkü Sollozzo dünya çapında uyuşturucu işinin en başında yer alıyor filmde. Lakabının Türk olduğunu ve Türkiye’de haşhaş tarlaları olduğunu da hatırlıyorsunuzdur.

8. Filmde Don Vito Corleone’nin daha sonradan sorun yaşayacağı pek çok kişiyi daha öncesinde onun yanında görüyoruz.

Üçlemenin En Çarpıcı Film Replikleri

9. The Godfather Replikleri arasında en dikkat çekenlerden birisi de aşağıdaki repliktir.

10. Mafyanın kendi lügatında, nazik bir şekilde o teklifin kabul edilmemesi koşulundan olabileceklerin önden kısa bir kesitinin ilgililere sunulması diyebiliriz bu replik için. Don Vito Corlione neden Don Vito Corlione olmuş filmi izlerken net bir şekilde yapılan bu tekliften anlayabiliriz.

The Godfather Sözleri

11. Altobello’yu serinin üçüncü filminde Corleone ailesinin yanında görüyoruz.

Film Replikleri

12.The Godfather Replikleri arasında benim en çarpıcı bulduğum söz Michael Corleone’nin bu sözüdür. Sen de en sevdiğiniz sözü yorum kısmından bizimle paylaş.

The Godfather Replikleri

Yazımızı beğendiyseniz, bir önceki içeriğimiz için buraya tıklayın.

Daha kafa yazılar için bizi sosyal medyadan takip edin.

 

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir